Google Gemini AI promptų vadovas: kaip rašyti promtus

Google Gemini promptų vadovas

Kaip rašyti efektyvius AI promptus? Google Gemini vadovas lietuviškai

Google Gemini DI promptų vadovėlis

Google Gemini promptavimo vadovas

Vadovėlis efektyviems promptams, 2024 m. balandžio mėn. leidimas.

Dėmesio: čia pateiktas automatinis vertimas į lietuvių kalbą.

Turinys:

Veiksmingų promptų rašymas

Nuo pat pradžių Google Workspace buvo sukurta tam, kad galėtumėte bendradarbiauti realiuoju laiku su kitais žmonėmis. Dabar taip pat galite bendradarbiauti su dirbtiniu intelektu naudodami Gemini, skirtą Google Workspace, kad padidintumėte savo produktyvumą ir kūrybiškumą neprarandant privatumo ar saugumo. Įterptosios generatyvios dirbtinio intelekto funkcijos gali padėti jums rašyti, tvarkyti, vizualizuoti, pagreitinti darbo eigą, rengti turtingesnius susitikimus ir dar daugiau, naudojant mėgstamas programas, pvz., Gmail, Google dokumentus, Google skaičiuokles, Google Meet ir Google skaidres.

Ši knyga suteikia jums pagrindinių įgūdžių rašyti veiksmingus mokomuosius promptus naudojant Gemini for Workspace, kad galėtumėte produktyviau ir efektyviau atlikti kasdienes užduotis. Galite galvoti apie promptą kaip pokalbio su dirbtinio intelekto asistentu pradžią. Pokalbio eigoje galite parašyti keletą promptų. Nors galimybės yra beveik neribotos, yra nuoseklių geriausios praktikos pavyzdžių, kuriuos galite naudoti šiandien.

Rašant veiksmingą promptą reikia atsižvelgti į keturias pagrindines sritis. Nereikia naudoti visų keturių, bet kai kurie padės!

 • Asmuo
 • Užduotis
 • Kontekstas
 • Formatas

Štai yra promptavimo, kuriame naudojamos visos keturios sritys, kurios galėtų gerai veikti Gmail ir Google dokumentuose, pavyzdys:

Esate Google Cloud programos valdytojas. Nubraižykite santraukos el. laišką, skirtą [persona], atsižvelgdami į [išsamią informaciją apie atitinkamus programos dokumentus]. Apsiribokite ženkleliais.

Štai trumpi patarimai, kaip pradėti naudotis Gemini for Workspace:

 1. Naudoti natūralų Rašykite taip, lyg kalbėtumėte su kitu asmeniu. Išreikškite visas mintis visais sakiniais.
 2. Būkite konkretūs ir kartokite. Pasakykite Gemini for Workspace, ką jums reikia padaryti (apibendrinti, parašyti, pakeisti toną, kurti). Pateikite kuo daugiau konteksto.
 3. Būkite glaustas ir venkite savo užklausą pateikite trumpai, bet konkrečiai. Venkite žargono.
 4. Paverskite tai pokalbiu. Pakoreguokite promptus, jei rezultatai neatitinka jūsų lūkesčių arba jei manote, kad yra kur tobulėti. Norėdami gauti geresnių rezultatų, naudokite tolesnius promptus ir kartotinį peržiūros bei tobulinimo procesą.

Promptai yra menas! Jei pirmą kartą nepasieksite norimo rezultato, greičiausiai turėsite išbandyti kelis skirtingus metodus. Remiantis tuo, ką išmokome per Workspace Labs programą, sėkmingiausi promptai vidutiniškai sudaro apie 21 žodį, tačiau promptai dažnai bando nežinodami, kad jie yra trumpi – paprastai mažiau nei devyni žodžiai.

Generatyvusis dirbtinis intelektas ir visos jo galimybės yra įdomios, bet vis dar nauja. Nors mūsų modeliai kasdien tobulėja, mūsų promptai kartais gali būti nenuspėjami.

Prieš pradėdami naudoti Gemini for Workspace išvestį, peržiūrėkite ją, kad užtikrintumėte aiškumą, tinkamumą ir tikslumą. Ir, žinoma, svarbiausias dalykas, kurį reikia nepamiršti: generuojantis AI skirtas padėti žmonėms, bet galutinis rezultatas priklauso jums.

Dirbtinio intelekto promptų vadovėlis Google Gemini

Google Gemini 101 promptas

Yra keli būdai, kaip pasiekti generatyviąsias Gemini AI funkcijas, skirtas Google Workspace. Tai galinga generuojanti AI patirtis, sklandžiai integruota į kasdien naudojamas programas – Gmail, Google dokumentus, Google skaičiuokles, Google Meet ir Google skaidres. Taip pat galite apsilankyti adresu gemini.google.com ir kalbėtis su Gemini (su Google Workspace įmonės lygio sauga ir privatumu).

Suprasdami, kas yra veiksmingas promptas, ir išmokę kurti promptus sklandžiai, padidinsite jūsų produktyvumą ir kūrybiškumą. Galite galvoti apie Gemini for Workspace kaip savo dirbtinio intelekto padėjėją, kuris gali jums padėti:

 • Patobulinkite savo rašymą
 • Duomenų tvarkymas
 • Sukurkite originalius vaizdus
 • Apibendrinkite informaciją ir įžvalgas
 • Puoselėkite prasmingus ryšius su kolegomis
 • Tirkite nepažįstamas temas
 • Pastebėkite tendencijas, sintezuokite informaciją ir nustatykite verslo galimybes

Gemini for Workspace padeda dirbti išmaniau, o ne sunkiau, didina našumą ir taupo laiką, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į didesnį poveikį turintį darbą. Šiame vadove nagrinėjami įvairūs būdai, kaip greitai įsisavinti ir įgyti pagrindinius dalykus, kurie padės atlikti kasdienes užduotis.

Kai įgysite pasitikėjimo ir susipažinsite su šiuo nauju darbo būdu, būsite pasirengę tyrinėti vis sudėtingesnius promptus, kurie leis pagerinti visas darbo eigas, kur Gemini for Workspace gali būti jūsų turėtų būti partneris, rašymo treneris ir kt.

Galimybės pagerinti produktyvumą ir kūrybiškumą yra beveik neribotos naudojant Gemini for Workspace.

Kaip naudoti šį promptavimo vadovėlį

Šis vadovas yra greitos pradžios vadovas, skirtas supažindinti jus su promptu naudojant Gemini for Workspace. Jame pateikiami skirtingų asmenybių scenarijai, naudojimo atvejų pavyzdžiai ir galimi Promptai atlikti kasdienes užduotis, kurias atlieka vadovai, steigėjai ir pardavimo, rinkodaros, klientų aptarnavimo, projektų valdymo ir žmogiškųjų išteklių specialistai.

Pastebėsite įvairių promptavimo stilių. Kai kurie elementai yra skliausteliuose, kurie nurodo, kur pildysite konkrečią informaciją. Kiti Promptai pateikiami be kintamųjų, pažymėtų siekiant parodyti, kaip gali atrodyti visas promptas. Visi šio vadovo Promptai skirti jus įkvėpti, bet galiausiai juos reikės pakoreguoti, kad padėtų jums atlikti konkretų darbą.

Jei norite pradėti, pereikite prie skilties, kuri geriausiai atitinka jūsų vaidmenį. Naudokite konkrečiam vaidmeniui siūlomus promptus kaip įkvėpimą, kad padėtumėte atrasti naują ir galingą darbo būdą.

Klientų aptarnavimas

Kaip klientų aptarnavimo specialistas, jūs stengiatės teikti paslaugas, kurios būtų be vargo efektyvios, nuolat malonios ir paremtos iniciatyvios, naudingos

komanda. Šiame skyriuje pateikiami paprasti būdai, kaip integruoti promptus į kasdienes užduotis. Greitai kurkite standartizuotas komunikacijos sistemas, suasmenintus ryšius, naują mokymo medžiagą ir dar daugiau – visa tai naudodami Gemini, skirtą Google Workspace.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Taip pat pateikiame pavyzdžių, kaip skirtingi klientų aptarnavimo vaidmenys gali naudoti Gemini for Workspace. Galite koreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Esate klientų aptarnavimo atstovas ir esate atsakingas už tiesioginį atsakymą į klientų užklausas ir rūpesčius. Ką tik gavote el. laišką iš kliento, kuris gavo sugadintas prekes. Atidarote naują Google dokumentą ir spustelėkite Padėkite man parašyti, kad paraginti Dvynius dokumentuose. Įveskite:

Padėkite man sukurti empatišką atsakymą el. paštu. Esu klientų aptarnavimo atstovas ir turiu sukurti atsakymą į kliento skundą. Klientas užsisakė ausines, kurios atkeliavo sugadintos. Jie jau susisiekė su mumis el. paštu ir pateikė žalos nuotraukas. Pasiūliau pakaitalą, bet jie prašo pagreitinto pristatymo parinkties, kuri paprastai nėra įtraukta į jų užsakymą. Įtraukite pastraipą, kurioje pripažįstamas jų nusivylimas, ir tris punktus su galimais sprendimais.

Jums patinka el. laiškas, kurį Gemini sukūrė Dokumentuose, todėl pasirenkate Įterpti. Bet jūs norite ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą nesiūlydami greito pristatymo. Jūs raginate pasirinkę Padėkite man parašyti. Įvedate:

Pasiūlykite 10 alternatyvių variantų vietoj pagreitinto pristatymo, kad pašalintumėte kliento nusivylimą gavus pažeistą pakuotę.

Promptavimo vadovas

Klientų aptarnavimo vadovas arba atstovas

Naudoti atvejis: standartizuoti ryšio sistemas

Esate klientų aptarnavimo komandos vadovas. Jūsų komanda išsiplėtė, todėl reikia sukurti keičiamo dydžio išteklius, kad standartizuotume bendravimą visoje komandoje. Atidarote naują Google dokumentą. Norite susimąstyti, todėl paprašykite Dvynių pagalbos programoje Dokumentai. Jūs pasirenkate Padėkite man parašyti ir įveskite:

Trijų skirtingų tipų bendravimo su klientais šablonų juodraščiai. Sukurkite atsiprašymo el. laiškų, užsakymo patvirtinimo pranešimų ir padėkos raštų lojaliems klientams šabloną. Kiekvieną šabloną laikykite vienoje pastraipoje ir naudokite draugišką toną.

Siūlomi šablonai yra puikus atspirties taškas norint pradėti redaguoti ir pridėti dar kelis elementus, atitinkančius jūsų įmonės prekės ženklą ir politiką. Jūs pasirenkate Įterpti. Dabar norite sukurti dokumentą, kuriame būtų apibrėžiama geriausia jūsų komandos bendravimo praktika, kurią reikia naudoti prisijungiant. Atidarote naują Google dokumentą ir dokumentuose promtaujate Gemini. Įvedate:

Sudarykite geriausios komunikacijos su klientais praktikos, kurią būtų galima panaudoti mokant naujus komandos narius, sąrašą.

Apibūdinkite tris skyrius, įskaitant tai, kaip tvarkyti patenkintų klientų užklausas, neutralias klientų užklausas ir nepatenkintų klientų užklausas. (Dvyniai dokumentuose)

Taip pat norite palaikyti komandą naudodami standartizuotą kalbą, kurią jie gali naudoti bendraudami su klientais skambindami. Norite susimąstyti, todėl atidarykite gemini.google.com ir įveskite:

Esu [klientų aptarnavimo vadybininkas]. Stengiuosi sukurti standartizuotą kalbą, kurią komanda galėtų naudoti bendraudama su klientais telefonu. Generuokite šablonus įprastiems skambučių atidarymams,

Sveikinimai ir klientų aptarnavimo atstovo uždarymas mažmeninėje parduotuvėje. Šiuos šablonus turėtų būti galima suasmeninti naudojant kliento informaciją. Tikslas yra užtikrinti nuoseklumą ir profesionalumą, kartu leidžiant atskirti konkrečią kliento informaciją.

Naudojimo atvejis: gerinkite klientų aptarnavimą

Pastebėjote, kad padaugėjo klientų skundų. Turite bendradarbiauti skyriuose, kad suprastumėte, kaip galite išspręsti pasikartojančias problemas. Pradedate nuo el. laiško kitoms komandos vadovams. Pasirinkę Padėkite man rašyti, paraginate Gemini sistemoje Gmail. Įvedate:

Parašykite el. laiško juodraštį kolegoms, siūlydami susitikimą aptarti klientų patirties gerinimo iniciatyvas. Paprašykite rinkodaros, pardavimo ir produktų suinteresuotųjų šalių susitikti kitą savaitę, kad aiškiai suprastumėte vaidmenis ir atsakomybę.

Lengvai nukopijuojate redaguoti el. laišką ir nusiunčiate jį savo kolegoms. Dabar, kai išsiuntėte pradinį el. laišką, norite sukurti skaičiuoklę, kurią galėtumėte naudoti šios tarpžinybinės iniciatyvos pažangai stebėti. Atidarote Google skaičiuokles ir paraginate Gemini Skaičiuoklėse pasirinkę Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Sukurkite lentelę, kad galėtumėte stebėti skirtingų klientų patirties gerinimo taktikų eigą ir poveikį, naudodami atitinkamą metriką, įskaitant palaikymo bilietų kiekį ir prioriteto lygį (aukštas, vidutinis, žemas).

Matote vientisą skaičiuoklės šabloną su jau suformatuotomis kategorijomis, kurių paprašėte. Dabar tereikia užpildyti konkrečią informaciją.

Klientų palaikymo specialistas

Naudojimo atvejis: įgalinkite klientų savitarną

Kaip klientų aptarnavimo specialistė, jūsų komanda gauna daug el. laiškų su klausimais apie grąžinimo politiką. Klientų atsiliepimai nuolat teigia, kad jūsų gairės yra neaiškios. Atidarote Google dokumentą, kuriame nurodoma grąžinimo, pinigų grąžinimo ir parduotuvės kredito politika. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite šį turinį, kad parašykite aiškią ir glaustą produkto grąžinimo politiką ir nuosekliai nurodykite 5 veiksmus, kuriuos klientai turi atlikti. (Dvynių dokumentai)

Jums patinka, kaip paprasti veiksmai. Pakartokite savo pinigų grąžinimo politikos ir parduotuvės kredito politikos procesą. Dabar norite naudoti naujai supaprastintą turinį kurdami tinklaraščio įrašą klientams. Šiame tinklaraščio įraše bus aprašyta jūsų grąžinimo, pinigų grąžinimo ir parduotuvės kredito politika. Naudodami Google dokumentą su naujai parašytais nurodymais, Google dokumentuose promtaujate Gemini. Įvedate:

Paimkite šį turinį ir paverskite jį trumpu tinklaraščiu pavadinimu Spręskite įprastas problemas be agento pagalbos. Turėkite atskirus skyrius apie grąžinimo politiką, pinigų grąžinimo politiką ir parduotuvės kredito politiką. (Dvyniai dokumentuose)

Dabar norite sukurti el. pašto šabloną, kurį komanda galėtų naudoti gavusi klientų klausimų apie šias tris sritis. Atidarote naują Google dokumentą ir dokumentuose promtaujate Gemini. Įvedate:

Sukurkite klientui skirtą el. pašto šabloną, kuriame pabrėžiami savitarnos ištekliai [tinklaraščio nuoroda] dėl [palaikymo problemų]. Dėkojame klientui už jų verslą ir užtikriname, kad esame įsipareigoję patenkinti jų poreikius.

Naudojimo atvejis: kliento tyrimo balsas

Jūsų naujoji įmonės politika yra ta, kad kiekvienam nepatenkintam klientui išsiųsite el. laišką, kad pabandysite viską ištaisyti. Atidarote el. laišką, kuriame yra kliento skundas. Pasirinkę Padėkite man rašyti, paraginate Gemini sistemoje Gmail. Įvedate:

Pateikite užklausą dėl tolesnio pokalbio [data] [time] su šiuo klientu, kuris pateikė neigiamą atsiliepimą, kad suprastumėte jo susirūpinimą ir pasiūlytumėte sprendimus. Įtraukite sprendimų pavyzdžius.

Surašytas atsakymo projektas yra gera pradžia, tačiau atsakymas į skundą yra per daug tiesioginis. Jūs kartojate ragindami Dvynius sistemoje Gmail, naudodami Patikslinti > Detalizuoti. Tada norite sukurti trumpą apklausą, kurią galėtumėte išsiųsti po kiekvieno tolesnio skambučio su klientu, kad įvertintumėte, kiek skambutis buvo naudingas patenkinant jo poreikius. Atidarote naują Google dokumentą ir dokumentuose promtaujate Geminis. Įvedate:

Sukurkite penkis skirtingus klausimus klientams, kurie ką tik kalbėjosi su agentu telefonu. Klausimai turėtų įvertinti, ar skambutis buvo efektyvus, ar buvo atsižvelgta į kliento susirūpinimą ir ar jis rekomenduotų mūsų verslą kitiems.

Klientų paslaugų koordinatorius

Naudojimo atvejis: bendraukite su klientais

Padarėte didelę pažangą atnaujindami savo politiką ir norite gauti atsiliepimų apie pakeitimus iš savo ištikimiausių klientų. Planuojate surengti klausymosi turą, kad su jais bendrautumėte. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini. Jūs pasirenkate Padėkite man parašyti ir įveskite:

Parašykite el. laišką, kviesdami mano ištikimiausius klientus į a atsiliepimų sesija kitą savaitę [location], [data], [time] apie mūsų atnaujintą [politiką].

Klausymosi turas baigėsi ir iš dalyvių gavote tolesnių el. laiškų. Norite pagalbos reaguodami į kiekvieną, todėl Gmail paragaukite Gemini. Įvedate:

Parašykite padėkos raštą, suasmenintą [kliento vardas], kuriame dėkojama už dalyvavimą atsiliepimų sesijoje ir paaiškinama, kaip naudosime atsiliepimus siekdami tobulinti savo politiką.

Naudojimo atvejis: pasiruoškite susitikimams su klientais

Turite pasiruošti susitikimui su svarbiu klientu. Jų paskyra jums nauja, kaip ir jų pramonė bei verslo sritis. Jums reikia pagalbos tiriant, todėl atidarote gemini.google.com ir įvedate:

Parašykite penkis klausimus, kuriuos galėčiau panaudoti tirdamas [pramonės] pramonės įmonę, kad suprastumėte didžiausius iššūkius, su kuriais jos susiduria, ir pasiruoštumėte pirmajam susitikimui.

Naudodami šiuos klausimus, tęsite savo tyrimą su tolesniais klausimais pokalbyje su Gemini adresu gemini.google.com. Pastabas ir išvadas kaupiate į Google dokumentą.

Turite užrašų puslapius, todėl norite patys sukurti lengvai analizuojamą santrauką. Dokumentuose promtaujate Gemini. Įvedate:

Apibendrinkite išvadas apie [industry] iš šio turinio ir sukurkite pokalbių temų, kurias galėtumėte aptarti su klientu.

Dabar jaučiatės pasiruošę pirmą kartą susitikti su klientu. Ruošiatės išsiųsti pirmąjį prisistatymo el. laišką. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini. Jūs pasirenkate Padėkite man parašyti ir įvedate:

Parašykite el. laišką, kuriame pristatykite mane kaip [account] klientų aptarnavimo koordinatorių. Paprašykite kliento surengti susitikimą [tema] ir paprašykite datos ir laiko per ateinančias dvi savaites.

Vadovai ir verslininkai

Jūsų, kaip vadovo, laikas yra neįtikėtinai ribotas, kai planuojate savo organizacijos kursą. Kiekvienas jūsų priimtas sprendimas turi įtakos augimui, naujovėms ir bendrai jūsų verslo trajektorijai. Suprasti savo rinką, neatsilikti nuo tendencijų ir atlikti informuotus, strateginius skambučius, taip pat svarbu atlikti skubias užduotis, kai esate kelyje.

Šiame skyriuje supažindinama su AI sugeneruotų promptų galia, skirta supaprastinti jūsų sprendimų priėmimą, padėti pagerinti verslo rezultatus ir padėti greitai atlikti užduotis, net jei nesate prie savo stalo. Sužinokite, kaip Gemini, skirta Google Workspace, gali padėti atskleisti gilias įžvalgas, skatinti bendradarbiavimą ir pakelti jūsų organizaciją į naujas aukštumas.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Taip pat pateikiame pavyzdžių, kaip skirtingiems vadovavimo vaidmenims galima naudoti Gemini for Workspace. Galite koreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Esate vadovas, kuris ruošiasi įsėsti į ilgą skrydį ir ką tik gavote kvietimą į kitą valdybos posėdį su darbotvarke. Turite keletą pastabų ir norite pasiūlyti į darbotvarkę įtraukti keletą temų. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini. Įvedate:

Paruoškite el. laišką, patvirtinantį, kad dalyvausiu valdybos posėdyje. Paklauskite, ar galime pakoreguoti darbotvarkę ir skirti 15 minučių [skubioms temoms].

El. laiškas atrodo gerai, bet norite įsitikinti, kad tonas yra kiek įmanoma formalesnis. Jūs pasirenkate Patikslinti > Formalizuokite.

Perskaitote el. laišką ir pasirenkate Įterpti. Prieš siųsdami jį šiek tiek pataisykite, kad padėkotumėte komandai už tai, kad keliaujate.

Promptavimo vadovas

Vyriausiasis veiklos vadovas

Naudojimo atvejis: paruoškite darbuotojo komunikaciją >

Kas ketvirtį rengiate rotušės susitikimą su visa įmone. Šį ketvirtį buvo pasiekta daug teigiamos pažangos ir impulsų, tačiau nerimaujate, kad kelių komandų moralė po nenumatytų nesėkmių yra žema. Norite susimąstyti ir pasipraktikuoti, kaip atsakysite į galimai sudėtingus klausimus. Atidarote gemini.google.com ir įvedate:

Esu vidutinio dydžio įmonės vadovas. Kas ketvirtį rengiu rotušės susirinkimą su visa kompanija. Šį ketvirtį buvo pasiekta daug teigiamos pažangos ir pagreitis, bet aš nerimauju, kad daugelio komandų moralė yra žema dėl kai kurių nenumatytų nesėkmių. Noriu galvoti ir pasipraktikuoti, kaip atsakysiu į galimai sudėtingus klausimus. Padėkite man parašyti sudėtingus klausimus, kuriuos darbuotojai gali užduoti būsimoje rotušėje apie mūsų pajamas, vadovybės pokyčius ir įmonės viziją. Sukurkite galimus atsakymus į kiekvieną klausimą, naudodami pasitikintį, bet tvirtą toną.

Klausimai ir siūlomi atsakymai yra naudingi pasiruošimo etape. Dabar norite surinkti idėjų, kaip galėtumėte empatiškai atsakyti į klausimus, ypač neaiškiais laikais. Jūs vėl raginate. Įvedate:

Šie klausimai ir siūlomi atsakymai yra naudingi mano pasiruošimo etape. Dabar noriu surinkti idėjų, kaip galėčiau empatiškai atsakyti į klausimus, ypač neaiškiais laikais. Naudokite pasitikintį ir užtikrintą toną, kad gautumėte atsakymus, kuriuose pripažįstamas susirūpinimas ir pranešama darbuotojams, kad stengiamės padaryti viską, kad visa įmonė būtų gera.

Norite atsakyti į šiuos klausimus ir išsiaiškinti, kaip galite parašyti pakilias pastabas, kad atidarytumėte rotušę. Nusprendžiate kartu su Dvyniais pamąstyti apie mintis Dokumentuose. Atidarote naują Google dokumentą ir pasirenkate Padėkite man rašyti. Įvedate:

Padėkite man parašyti dvi pakilias pastraipas darbuotojams, kurie ką tik baigė sudėtingą ketvirtį.

Pripažinkite [sunkumus] ir pabrėžkite [teigiamus dalykus] ateinančiame ketvirtyje. Naudokite motyvuojantį, optimistišką ir vienybės bei bendradarbiavimo jausmą skatinantį toną.

Naudojimo atvejis: supaprastinkite atsakymus kelyje

Jūsų planai staiga pasikeitė, kai atliekate skubią užduotį. Negalite dalyvauti susitikime ir tiesiog turite užtikrinti, kad komanda atsakytų į keletą pagrindinių klausimų. Atidarote Gmail ir balso komanda paraginate Gmail Gemini. Jūs sakote:

Parašykite el. laišką [projekto vadovui], pranešdami, kad nedalyvausiu susitikime dėl skubaus reikalo. Paprašykite jų užsirašyti išsamias pastabas ir užtikrinti, kad komanda priimtų sprendimą [pagrindine tema], be to, kad pomirtinės ataskaitos nuosavybė būtų priskirta [kolegai]. (Dvyniai sistemoje Gmail)

Vyriausiasis rinkodaros pareigūnas

Naudojimo atvejis: Smegenų šturmas turinys ir mąstymas stiprus> vadovavimas

Jūs ką tik išėjote iš registracijos su savo socialinės žiniasklaidos komandos vadovais. Google dokumente užsirašėte daug pastabų apie tai, kas rezonuoja su jūsų auditorija, populiariomis temomis, tikslinės auditorijos duomenimis ir raktiniais žodžiais, kurie efektyviai skatina jūsų prekės ženklo susidomėjimą. Naudodamiesi šiomis įžvalgomis, norite išsiaiškinti potencialias minties lyderystės dalis. Esamuose Google dokumentuose esančiame dokumentuose esančiame dokumente Dvyniai raginami pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite keturių svarbių ir patrauklių minties lyderystės tinklaraščio įrašų idėjų [įmonei] sąrašą, atsižvelgdami į populiarias temas, tikslinės auditorijos analizę ir prekės ženklo raktinius žodžius. (Dvyniai dokumentuose)

To paties pokalbio metu komanda aptarė naujos prekės ženklo kampanijos pradžią. Jūs žinote, kad jūsų klientai vertina jūsų patikimas ir unikalias paslaugas, o jūsų įmonė jau seniai teikia paslaugas klientams. Jums reikia pagalbos pradedant kurti idėjas naujoje kampanijos eilutėje. Atidarote naują Google dokumentą ir pasirenkate Padėkite man rašyti.

Įvedate:

Sukurkite tris parinktis naujam šūkiui, pabrėžiančiam patikimumą, naujoves ir ilgą [įmonės] populiarumo istoriją. (Dvyniai dokumentuose)

Šūkiai yra naudingi norint pradėti kūrybinį procesą. Turite būsimų įvykių, kurie galėtų būti puiki vieta išbandyti naujos kampanijos elementus. Norite išmėginti savo renginių komandos stendo grafikos idėjas. Atidarote naują pristatymą Google skaidrėse ir pasirenkate Kurti vaizdą naudojant Gemini. Įvedate:

Sukurkite parodos stendo vaizdą naudodami oranžinę ir mėlyną spalvas. Kabina turėtų būti moderni, joje būtų interaktyvios kompiuterių stotys. (Dvyniai skaidrėse)

Naudojimo atvejis: atlikite konkurencinę analizę

Jūsų komanda svarsto galimybę plėstis į naują verslo sritį. Tai jums nauja sritis ir norite greitai suprasti, ką tai reikš verslui. Jūs nuspręsite atlikti tyrimą. Eikite į gemini.google.com ir įvedate:

Esu BRO, atliekanti konkurencinę analizę. Mano įmonė svarsto galimybę plėstis į [naują verslo sritį]. Sukurkite penkių geriausių konkurentų [pramonės] pramonėje sąrašą ir įtraukite jų kainas, stipriąsias, silpnąsias puses ir tikslinę auditoriją.

Pasitraukę į savo tyrimus, nusprendžiate sukurti fiktyvią penkerių metų strategiją, kad pamatytumėte, kaip tai galėtų atrodyti įmonei. Įvedate:

Gerai, aš bandysiu įtikinti savo generalinį direktorių, kad turėtume plėstis į [verslo sritį]. Sukurkite glaustą, konkurencingą strategiją ateinantiems penkeriems metams [pramonės] pramonei visose Šiaurės Amerikos rinkose su tikslais, strategijomis ir taktika.

Vyriausiasis technologijų pareigūnas

Naudojimo atvejis: apibendrinkite naujas technologijų tendencijas

Turite pasivyti naujas technologijų tendencijas, nes aplinka labai greitai keičiasi. Atidarote gemini.google.com ir įvedate:

Esu [įmonės] technologijų vadovas [industry]. Noriu suprasti kylančias technologijų tendencijas. Summa surinkite penkias geriausias naujas technologijas, turinčias didžiausią potencialų poveikį [pramonei]. Išvardykite kiekvienos technologijos galimus privalumus ir iššūkius ir pasiūlykite, kaip ji galėtų paveikti [įmonę] per ateinančius dvejus ar trejus metus.

Pateikta santrauka yra naudingas pradinio tyrimo pradžios taškas. Norite gilintis į konkrečias temas, todėl tęskite pokalbį įvesdami:

Rekomenduokite tris sritis, kuriose [mano organizacija] galėtų imtis aktyvių veiksmų, kad nepralenktų [konkrečių sričių].

Vyriausiasis informacijos pareigūnas

Naudojimo atvejis: plėtokite techninius ryšius

Jūsų komanda ką tik pateikė ilgą techninę ataskaitą apie jūsų saugos padėtį ir pagrindinius pažeidžiamumus. Turite nedelsdami kreiptis į tai su generaliniu direktoriumi, bet žinote, kad kelių puslapių ataskaita šiuo metu yra per daug suvirškinta. Atidarote Google dokumentą su visa ataskaita ir promtaujate Gemini, Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite pagrindines šios ataskaitos išvadas ir pasekmes [auditorijai]. Sutelkite dėmesį į pagrindinius nustatytus [pažeidžiamumus] ir rekomenduojamus veiksmus joms pašalinti. Naudokite oficialų toną. (Dvyniai dokumentuose)

Santrauka yra naudinga ir pateikia reikiamą detalumo lygį jūsų generaliniam direktoriui. Jūs atliekate nedidelius pakeitimus ir pateikiate jį ataskaitos viršuje kaip santrauką. Dabar turite nusiųsti el. laišką generaliniam direktoriui, kad suplanuotų susitikimą aptarti. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Padėkite man parašyti el. laišką savo generaliniam direktoriui ir paprašyti kitą savaitę surengti 30 minučių susitikimą ir aptarti būsimus [IT pakeitimus]. Įtraukite svarstymus dėl mastelio, saugumo ir duomenų valdymo.

Naudojimo atvejis: stebėkite IT išteklius

Jūsų įmonei reikia greito būdo stebėti naujų samdomų darbuotojų prieigą prie programinės įrangos. Jums reikia skaičiuoklės, todėl atidarote Google skaičiuokles ir pasirenkate Padėkite man tvarkyti. Tada įvedate:

Sukurkite darbuotojų programinės įrangos licencijų stebėjimo priemonę ir įtraukite licencijų tipų, naudojimo teisių ir atnaujinimo datų stulpelius. (Dvyniai skaičiuoklėse)

Vyriausiasis žmogiškųjų išteklių pareigūnas

Naudojimo atvejis: Parodykite darbuotojo dėkingumą

Norite sukurti naują programą, kad kiekvienas jaustųsi įtrauktas, vertinamas ir pripažintas visoje organizacijoje. Tačiau su tokia didele įmone norite būti apgalvotas. Norite susimąstyti, todėl atidarote naują Google dokumentą ir paraginti Dvynius dokumentuose. Įvedate:

Sukurkite 10 darbuotojų įvertinimo idėjų, pagrįstų [tipo] įmonės kultūra ir įvairiais darbuotojų interesais, tokiais kaip maisto gaminimas, sodininkystė, sportas, skaitymas ir kelionės. (Dvyniai dokumentuose)

Dvyniai dokumentuose skatina jūsų kūrybiškumą, o dabar turite idėjų darbuotojų interesų klubams ir renginiams. Taip pat norite užtikrinti, kad jūsų vadovų komanda reguliariai skatintų vadovus atpažinti savo komandos talentus, kad sukurtumėte el. pašto šablonus, kuriuos jie galėtų panaudoti kaip įkvėpimą. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkdami Padėkite man rašyti ir įvedate:

Sukurkite el. pašto šabloną, kuriame dėkojame [darbuotojui] už sunkų darbą ir [naujausius pasiekimus]. Pasiūlykite jiems papildomą privilegiją už jų atsidavimą, pavyzdžiui, kavos dovanų kortelę. Naudokite optimistišką ir profesionalų toną.

Naudojimo atvejis: įvertinkite darbuotojų pasitenkinimą

Esate susirūpinęs, kad jūsų komanda pastaruoju metu buvo priblokšta. Prieš skambutį su tiesioginėmis ataskaitomis norite parengti anoniminę apklausą, kuri leistų žmonėms atvirai ir sąžiningai įvertinti, kaip jie jaučiasi. Norėdami pateikti klausimų juodraštį, atidarykite naują Google dokumentą ir paraginkite Dvynius Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sudarykite anoniminę darbuotojų pasitenkinimo apklausą su klausimais ir atsakymų parinktimis, kurios liečia pagrindines sritis, pvz., darbo krūvį, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, atlyginimą ir karjeros augimo galimybes. Įsitikinkite, kad klausimai yra aiškūs, glausti ir venkite pagrindinių atsakymų.

Gavote atsiliepimų iš 15 vyresniųjų lyderių, o visus anoniminius rezultatus surinkote į Google dokumentą. Norite sukurti suvestinę, kurią galėsite naudoti kitame skambutyje. Dokumentuose promtaujate Gemini, pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite darbuotojų atsiliepimų rezultatus, kad nustatytumėte pagrindines temas. (Dvyniai dokumentuose)

Įkūrėjas arba verslininkas

Naudojimo atvejis: parengti konkurencinę analizę stiprus>

Esate startuolio įkūrėjas, o jūsų internetinis verslas populiarėja. Visada svajojote atidaryti mūrinę parduotuvę, o dabar gali būti pats tinkamiausias metas. Norite, kad partneris padėtų geriau suprasti dabartinį kraštovaizdį. Atidarote gemini.google.com ir įvedate:

Aš esu fou nder startuolis. Svarstau atidaryti mūrinę parduotuvę. Atlikite konkurencinio kraštovaizdžio analizę, sutelkdami dėmesį į [fokusavimo sritį]. Pateikite [pagrindinių konkurentų] stipriąsias ir silpnąsias puses šioje srityje, įskaitant jų konkrečias strategijas, taktiką ir rezultatus. Nustatykite tinkamas įžvalgas ir rekomendacijas, kaip [mano įmonė] galėtų pagerinti savo požiūrį ir įgyti konkurencinį pranašumą.

Surinkote naudingos informacijos iš diskusijos su Gemini adresu gemini.google.com. Norite gilintis į savo mintis apie du konkurentus. Įvedate:

Sukurkite konkurencinę [įmonės] ir [konkurento] analizę dabartinėje rinkos aplinkoje.

Išvadas eksportuojate į naują Google dokumentą.

Naudojimo atvejis: pritraukite lėšų ir palaikykite santykius su investuotojais

Esate pasirengę susisiekti su potencialiais investuotojais, kad jūsų tradicinė parduotuvė taptų realybe. Norite pagalbos pradedant el. laišką investuotojams, todėl tame pačiame Google dokumente su visais savo užrašais ir tyrimais paraginkite Dvynius dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite suasmenintą el. pašto šabloną potencialiems investuotojams, pabrėždami unikalų [įmonės] vertės pasiūlymą ir naujausią [iniciatyvų] pažangą. Paprašykite laiko susitikti, kad aptartumėte bendradarbiavimo galimybes kitą mėnesį. (Dvyniai dokumentuose)

El. pašto šablonas suteikia jums pradinę vietą. Prieš išsiųsdami el. laišką potencialiems investuotojams, pakoreguojate juodraštį ir toliau pridedate keletą asmeninių dalykų. Po sėkmingo susitikimo su jais po mėnesio norite parašyti padėkos laišką. Atidarote Google dokumentą su susitikimo stenograma ir pastabomis. Dokumentuose promtaujate Gemini padėti parašyti el. laiško juodraštį. Įvedate:

Parašykite el. laiško projektą, kuriame padėkojote potencialiam investuotojui už skambutį, ir paprašykite laiko suplanuoti tolesnį susitikimą, kuriame būtų aptariami [klausimai ir rūpesčiai].

Naudojimo atvejis: tvarkykite poilsio laiko politiką ir stebėjimą

Turite ilgą vadovą, kuriame išsamiai aprašoma visa įmonės politika ir procedūros. Norite, kad laisvo laiko užklausos politika būtų lengvai suprantama naujiems darbuotojams. Google dokumentą atidarote naudodami vadovą. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite nuoseklų kontrolinį sąrašą, apibendrinantį įmonės poilsio laiko užklausų politiką. Įsitikinkite, kad jis parašytas paprasta kalba ir lengvai suprantamas darbuotojams. (Dvyniai dokumentuose)

Jums reikia greito būdo kiekvieną savaitę stebėti darbuotojų skaičių, nes daugelis jūsų darbuotojų dirba pamainomis. Atidarote Google skaičiuokles ir spustelėsite Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Sukurkite lentelę, kurioje būtų stebimas savaitinis darbuotojų skaičius. Sukurkite stulpelius datai, vardui, pamainai (AM arba PM) ir pastaboms.

Žmogiškieji ištekliai

Kaip personalo specialistas, esate savo organizacijos pagrindas ir dirbate su daugybe konfidencialios ir neskelbtinos informacijos. Jūs formuojate įmonės kultūrą, atrandate ir ugdote talentus bei užtikrinate teigiamą darbuotojų patirtį. Tai nemenkas žygdarbis.

Šiame skyriuje pateikiami paprasti būdai, kaip integruoti promptus į kasdienes užduotis.

Išmokę rašyti efektyvius promptus pagerinsite produktyvumą ir supaprastinsite kasdienes užduotis, todėl turėsite daugiau laiko susitelkti į svarbiausias užduotis. Pradėkite įdarbinti, pritraukti, puoselėti priklausymo kultūrą ir dar daugiau – visa tai naudodami Gemini, skirtą Google Workspace. Jei norite sužinoti apie CHRO naudojimo atvejus, apsilankykite šio vadovo vadovų ir verslininkų skyriuje.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Taip pat pateikiame pavyzdžių, kaip skirtingi HR vaidmenys gali naudoti Gemini for Workspace. Galite koreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Esate personalo vadovas, kuris kuria pristatymo scenarijų darbuotojų susitikimui. Turite Google dokumentą, kuriame gausu pastabų, punktų ir temų, kurias norėtumėte aptarti. Pirmiausia atidarote Google dokumentą su pastabomis ir naudojate toliau nurodytus Dvynių promptus Dokumentuose.

Esu personalo vadovas ir kuriu scenarijų savo pristatymui naujiems darbuotojams. Turiu sukurti

scenarijus, skirtas mokomajam pristatymui apie mūsų įmonės įsipareigojimą darbuotojų tobulėjimui ir gerovei. Padėkite man parengti pokalbių tekstus, kurie parodytų, kodėl darbuotojų mentorystė ir tobulėjimas yra pagrindinės mūsų įmonės vertybės.

Jums patinka tai, ką Dvyniai sukūrė dokumentuose, todėl pasirenkate Įterpti. Dabar norite pridėti daugiau tikslingų pokalbių temų. Google dokumente paryškinate pastabas, susijusias su mokymo ir sertifikavimo programomis ir mentorystės galimybės. Įvedate:

Pridėkite keturis pokalbio taškus į naują pristatymo scenarijaus skyrių, kuriame paaiškinama, kaip palaikome savo darbuotojų tobulėjimą. Paminėkite mūsų mokymo ir sertifikavimo programas bei kuravimo galimybes.

Pasirinkite Įterpti. Dabar jums reikia idėjų, kaip įrėminti scenarijaus pabaigą. Paryškinate pastabas apie numatomą komandos elgseną Google dokumente ir promtaujate Gemini dokumentuose:

Parašykite tvirtą baigiamąjį teiginį apie mūsų lūkesčius, kad kiekvienas prisidės prie pagarbios ir svetingos darbo vietos. Naudokite profesionalų toną.

Sugeneruotas turinys suteikė jums pranašumą kuriant scenarijų. Pridedate dar keletą detalių ir būsite pasiruošę sukurti Google skaidrių juodraštį, kuris bus pridėtas prie jūsų pokalbių temų.

Promptavimo vadovas

Verbuotojas

Naudojimas atvejis: valdykite įdarbinimo procesą stiprus>

Verslas auga, o jūs įdarbinate daug pastangų. Pirma, jūs norite kartu su Gemini for Workspace išsiaiškinti, kaip įmonė gali geriau valdyti įdarbinimo procesą. Atidarote komandos Google dokumentą Įdarbinimo strategijos, kuriame yra pastabų apie įdarbinimo strategijas ir pardavimo vietas, taip pat el. pašto ir pranešimų šablonus, skirtus kandidatams iš LinkedIn ir kitų šaltinių. Pradedate nuo šio promptavimo naudodami Gemini dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite sąrašą strategijų, kurias gali naudoti mūsų įdarbintojai, kad pagerintų esamą įdarbinimo procesą ir nustatytų galimus kandidatus į darbą.

Sėkmingai sukūrusi trumpą rekomendaciją vadovybei, kaip komanda patobulins esamus įdarbinimo procesus, komanda gauna rekomendacijas dėl skubaus darbo turinio rinkodaros vadovo, turinčio B2B ir B2C turinio kūrimo patirties ir turinčio mažiausiai penkerių metų darbo vietą. patirties ir rašymo pavyzdžių aplanką. Atidarote naują Google dokumentą ir dokumentuose promtaujate Gemini, nurodydami:

Aš atidarau naują darbo poziciją rinkodaros komandoje. Parašykite įtikinamą turinio rinkodaros vadovo vaidmens aprašymą. Pabrėžkite pagrindines pareigas [įterpti] ir reikalavimus, įskaitant B2B ir B2C turinio kūrimą, mažiausiai penkerių metų patirtį ir rašymo pavyzdžių portfelį. (Dvyniai dokumentuose)

Dvyniai dokumentuose sukuria darbo aprašymą. Peržiūrėję ir atlikę nedidelius pakeitimus, paryškinate tekstą ir raginate:

Pasiūlykite būdų, kaip atnaujinti [darbo aprašymą], ir pateikite pasiūlymų, kad jis būtų patrauklesnis [auditorijai].

Naudojimo atvejis: tvarkykite pokalbio procesą

Dabar norite paruošti klausimus pokalbiams telefonu. Pareigybių aprašymai buvo patvirtinti ir paskelbti internete. Nusprendžiate pasiruošti apsilankę gemini.google.com. Įvedate:

Esu įdarbintoja ir ruošiuosi pokalbiams su kandidatais. Parašykite 20 atvirojo interviu klausimų, skirtų [open role URL], sąrašą, kuriuos galiu naudoti kandidatams tikrinti.

Po pokalbio turite vieną Google dokumentą, pilną pastabų iš kiekvieno kandidato pokalbio. Naudodami šį Google dokumentą, dokumentuose paragysite Dvynius. Įvedate:

Apibendrinkite pokalbio pastabas ir sukurkite geriausių kandidatų į [poziciją] sąrašą.

Tame pačiame Google dokumente dabar norite apibendrinti savo išvadas apie kiekvieną kandidatą į samdos vadovo pareigas. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sugeneruokite el. laišką nuomos vadovui su [kandidatų] santrauka.

Naudojimo atvejis: bendravimas su kandidatu

Komanda priėmė sprendimus dėl įdarbinimo. Atidarote Google dokumentą su pastabomis apie kiekvieną kandidatą. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Rašau el. laišką kandidatams į darbą, kurie ką tik baigė pokalbio procesą. Sukurkite pasiūlymo laiško [pasirinktam kandidatui] [pozicijai] šabloną su prašymu suplanuoti skambutį aptarti išmokas, kompensaciją ir pradžios datą.

Dabar norite sukurti suasmenintą, empatišką el. pašto kopiją, kurią nusiųsite kandidatams į darbą, kurie negaus pasiūlymo. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Rašau el. laišką kandidatams į darbą, kurie baigė pokalbio procesą, bet nebuvo atrinkti.

Padėkite man parašyti atmetimo laišką [kandidatui] užimti [poziciją]. Naudokite empatišką toną.

HR vadovas

Naudojimo atvejis: laive dirbantys darbuotojai

Esate personalo vadovas. Darbuotojai ką tik užpildė dvi atviras įmonės pareigas. Dabar esate atsakingas už tai, kad kandidatai turėtų sklandų priėmimą. Jums reikia pagalbos struktūrizuojant informaciją apie naujus samdomus darbuotojus, todėl atidarykite Google skaičiuokles ir paraginkite Gemini Skaičiuoklėse pasirinkę Padėkite man organizuoti. Įvedate:

Sukurkite lentelę su kontūrais naujo darbuotojo pirmosios savaitės tvarkaraštis, įskaitant pagrindinius susitikimus, mokymus ir prisistatymus. Pateikite kiekvienos veiklos pagrindinių kontaktų stulpelį ir prioriteto lygį (žemą, vidutinį, aukštą).

Gemini Skaičiuoklėse pateikia suformatuotą Google skaičiuoklę, kurią dabar galite užpildyti pagrindiniais kontaktais, susitikimais ir veikla. Sąlyginis formatavimas leidžia lengvai rūšiuoti užduotis pagal prioriteto lygį naudojant spalvinius vaizdinius ženklus. Tada turite sukurti būdus, kaip komanda susieti. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite komandą jungiančią veiklą, pvz., biuro šiukšlių medžioklę, kad komandos nariai dirbtų kartu per komandos susitikimą.

Dvyniai programoje Dokumentuose pateikia pasiūlymų, kurie padės susimąstyti apie šiukšlių medžioklę. Jūs pakoreguojate rezultatus ir juos patvirtina komandos vadovas. Dabar turite susisiekti su naujais samdomais darbuotojais, kad suteiktumėte jiems informacijos apie pirmą dieną, kai jie susitiks su komanda. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Paruoškite el. laišką naujiems [komandos] darbuotojams, kad jie susitiktų su likusia jų komanda ir paaiškintų susitikimo komandos formavimo tikslus.

Naudojimo atvejis: praneškite apie pagrindines išvadas ir atlikite tolesnius tyrimus

Dabar, kai baigėte priimti naujus darbuotojus, turite sutelkti dėmesį į tai, kad naujausius įmonės tyrimų duomenis būtų lengva suprasti vadovams. Esate įsipareigojęs sukurti visiems darbuotojams jaukią aplinką, kurioje jie galėtų tobulinti savo įgūdžius. Atidarote Google dokumentą su galutine ataskaita. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite el. laišką vyresniajai vadovybei, kuriame apibendrinamos pagrindinės mūsų [ataskaitos] išvados. Įtraukite trumpą įvadinę pastraipą su svarbiausių išvadų punktais. (Dvyniai dokumentuose)

Dvyniai dokumentuose pateikia suvestinę su ženkleliais. Jūs jį redaguojate ir siunčiate el. paštu vadovų komandai. Kaip tolesnis veiksmas, jūs norite suprasti, kaip įmonės politikos pakeitimai veikia darbuotojų patirtį. Norėdami pradėti rengti apklausą, dokumentuose atidarote Dvynius. Jūs pasirenkate Padėkite man parašyti ir įveskite:

Sudarykite anoniminę darbuotojų apklausą su klausimais ir atsakymų parinktimis, kad galėtumėte stebėti įmonės pažangą [temomis].

Rinkodara

Kaip rinkodaros profesionalas, esate kūrybinga jėga, kurianti patrauklias kampanijas, prekės ženklo patirtį, potencialių klientų generavimą ir kt. Suprantate duomenimis pagrįstų įžvalgų, patrauklių pranešimų ir gilesnio ryšio su auditorija galią.

Šiame skyriuje pateikiami paprasti būdai, kaip integruoti promptus į kasdienes užduotis. Išmokus rašyti efektyvius promptus padidės jūsų produktyvumas ir supaprastinsite kasdienes užduotis, sugrąžindami laiką, reikalingą sutelkti dėmesį į strategiškesnį darbą. Sužinokite, kaip rašyti promptus tokiu būdu, kuris padėtų atskleisti naujus kūrybiškumo lygius, automatizuoti įžvalgas ir sukurti rezonansines kampanijas – visa tai naudojant Gemini for Google Workspace. Jei norite sužinoti daugiau apie BRO naudojimo atvejus, apsilankykite vadovo skyriuje Vadovai ir verslininkai.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Taip pat pateikiame pavyzdžių, kaip skirtingi rinkodaros vaidmenys gali naudoti Gemini for Workspace. Galite koreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Jūs turite savo konsultavimo verslą ir dažnai esate samdomas kaip savo klientų prekės ženklo vadovas.

Padedate įmonėms įvairiose pramonės šakose. Jūsų klientas ruošiasi atidaryti kavinę ir vaizdo žaidimų kavinę, o jūs turite pradėti kūrybinį procesą kurdami vizualinį identitetą. Norite sugalvoti ir anksti pateikti mintis likusiai komandos daliai. Nusprendžiate pasikalbėti su Gemini adresu gemini.google.com.

Jūs įvedate: kurkite idėjas kūrybingam ir akį traukiančiam logotipui mano naujajai įmonei – kavinei, sujungtai su vaizdo žaidimų kavine. Sukurkite logotipą atsižvelgdami į šiuos dalykus:

Dviguba koncepcija: logotipas turi aiškiai parodyti tiek kavos, tiek žaidimų verslo aspektus, neperkrautas.

Tikslinė auditorija: atkreipkite dėmesį į įvairius žaidėjus (atsitiktinius ir entuziastus), taip pat kavos mėgėjus, ieškančius unikalios Hangout vietos.

Stiliaus parinktys: esu atviras šiems požiūriams – palyginkime kelis kiekvieno iš šių trijų stilių pavyzdžius: modernus ir žaismingas: ryškios spalvos, smagi grafika, galbūt pikselių meno estetika. Retro-Cool: Pagalvokite apie klasikinį arkadinį stilių – sodriomis raidėmis, neo n spalvų įkvėpimas. Elegantiškas ir minimalistinis: švarios linijos, geometrinės formos, subtilesnis abiejų temų akcentas.

Darbas su Google Gemini AI

Jums patinka retro stiliaus parinktys. Tęsiate pokalbį ir rašote: Man patinka retro stiliaus variantai. Ar galite pateikti dar tris tokiu pačiu stiliumi?

Dabar, kai jau žinote, kaip galėtų atrodyti logotipas, norite sugalvoti pavadinimus. Įvedate:

Parašykite žymos eilutę ir 10 galimų pavadinimų įmonei, kuri būtų naudojama su šiais logotipais.

Promptavimo vadovas

Prekės ženklo vadovas

Naudojimo atvejis: atlikite rinkos tyrimą ir nustatykite tendencijas

Jūsų pramonės sritis sparčiai keičiasi, todėl turite atlikti rinkos tyrimus, kad geriau nustatytumėte ir suprastumėte kylančias tendencijas. Eikite į gemini.google.com ir įvedate:

Norėdamas nustatyti naujas tendencijas, turiu atlikti [pramonės] pramonės rinkos tyrimą. Naudokite [URL], kad atskleistumėte naujas tendencijas ir besikeičiančius vartotojų pageidavimus.

Užbaigę tyrimą jūs ir komanda atnaujinote savo prekės ženklo kampaniją, įtraukdami naujus pranešimus, kuriuos norite išbandyti A/B. Nusprendžiate sukurti kelis skelbimo kopijos variantus. Eikite į gemini.google.com ir įveskite:

Man reikia A/B išbandyti naujus pranešimus. Štai mūsų pranešimai: [pranešimai]. Sukurkite tris skirtingus skelbimo kopijos variantus.

Naudojimo atvejis: kurkite ir tvarkykite turinį bei platinimą

Kitame kliente vyksta įdomių vadovų pasikeitimų. Turite sukurti turinį, kad suformuotumėte įmonės prekės ženklo naratyvą, kai ji įžengs į kitą erą. Atidarote Google dokumentą, kad pradėtumėte kurti tinklaraščio juodraštį. Dokumentuose promtaujate Gemini, pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite tinklaraščio juodraštį ir praneškite, kad [vardas] prisijungia prie [company] kaip [pozicija]. [Pasidalinkite dviem ar trimis biografijos duomenimis, pvz., ankstesnėmis pareigomis ir įmone, dalyvavimu profesinėse organizacijose ir kt.]

Taip pat norite, kad galėtumėte efektyviai stebėti, kaip ir kur šis turinys sustiprinamas, todėl atidarote Google skaičiuokles. Skaičiuoklėse paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Sukurkite projekto stebėjimo priemonę turiniui sustiprinti ir įtraukite kanalo, savininko, URL ir prioriteto lygio (žemo, vidutinio, aukšto) stulpelius.

Skaitmeninės rinkodaros vadovas

Naudojimo atvejis: Juodraštis klientas įgijimas komunikacijos stiprus>

El. paštas yra vienas pagrindinių jūsų įmonės tiesioginio bendravimo su potencialiais klientais kanalų. Norite pagalbos pradedant kopijuoti naują el. pašto kampaniją. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite tris skirtingas el. laiško temos eilutes, kurios nurodo [auditorijos segmentus] ir mūsų [produktą]. Padarykite juos patrauklius, bet profesionalius.

Dabar norite bendrinti siūlomas el. pašto temos eilutes su tekstų rašymo komanda. Atidarote Gmail ir pasirenkate Padėkite man rašyti. Įvedate:

Padėkite man parašyti el. laišką ir pasiūlyti [siūlomos el. laiško temos eilutės] tekstų rašymo komandai. Laišką rašykite trumpai ir paprastai ir paprašykite atsiliepimų iki savaitės pabaigos. Ačiū jiems už pagalbą.

Naudojimo atvejis: generuokite gaunamos rinkodaros kampanijas

Komanda ką tik sukūrė naują el. knygą apie geriausią vadovų patirtį naudojant mūsų naują sprendimą. Kuriate nukreipimo puslapį, kuriame būtų saugomas turtas, ir jums reikia įtraukiančios kopijos. Atidarote naują Google dokumentą ir pasirenkate Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite patrauklią nukreipimo puslapio kopiją, reklamuojančią naują [el. knygą / internetinį seminarą / nemokamą bandomąją versiją ir išsamią informaciją], skirtą vadovų tikslinei auditorijai. Pabrėžkite pagrindinius privalumus ir skatinkite konversijas pasitelkdami įtikinamus promptus veikti.

Tinklalapis paleistas, o jūs dabar vykdote atvykstamosios rinkodaros kampaniją. Turite puoselėti potencialius klientus, kurie atsisiuntė jūsų naujausią el. knygą. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite penkių automatinių el. laiškų sekos kopiją, kad pritrauktumėte potencialius klientus po to, kai jie atsisiųs el. knygą [tema]. Suasmeninkite el. laiškus su [name] ir skatinkite tolesnį įsitraukimą [naudodami kitus vertingus išteklius ar pasiūlymus].

Turinio rinkodaros vadovas

Naudokite atvejis: sukurkite įkvėpimą savo strong> tinklaraštis

Dirbate kelionių įmonėje įmonės tinklaraščio kanalo turinio rinkodaros vadovu. Turite pradėti naujo tinklaraščio įrašo minčių šturmo procesą. Nusprendžiate rinkti idėjas bendradarbiaudami su Gemini adresu gemini.google.com. Įvedate:

Man reikia tinklaraščio įrašų temų, kurios būtų įdomios ng žmonėms, aistringiems kelionėms ir turizmo pramonei. Noriu, kad sutelktumėte dėmesį į šiuos dalykus: paverskite temas unikaliomis. Yra daug turizmo tinklaraščių – sugalvokime naujų rakursų, kurie išsiskirtų. Temos turi būti aktualios. Kurdami protus, atsižvelkite į dabartines tendencijas arba naujausius iššūkius / naujoves turizmo pramonėje. Norėčiau, kad į kiekvieną temą būtų įtraukta:

Tikslinė auditorija: kam konkrečiai patiktų ši tema?

Turinio metmenys: keli punktai su pagrindinėmis idėjomis, kurios bus aptariamos tinklaraščio įraše.

Promptas veikti: įrašo pabaigoje pasiūlykite vieną būdą įtraukti skaitytoją.

Jums patinka pradinės idėjos, kurias sugebėjote sukurti. Taip pat turite sutelkti dėmesį į kūrybinių vaizdų generavimą, kurie pridedami prie tinklaraščio kopijos. Atidarote naują Google skaidrę ir skaidrėse paraginate Gemini, pasirinkę Kurti vaizdą naudojant Gemini. Įvedate:

Sukurkite lėktuvo, skrendančio virš debesų virš kalnų ir upių saulėtekio metu, vaizdą, kurį galėčiau panaudoti rinkodaros kampanijoje reklamuodamas savo kelionių įmonę.

Naudojimo atvejis: kurkite socialinių tinklų įrašus

Esate susitelkę į socialinės žiniasklaidos kanalams optimizuoto turinio kūrimą. Turite rinkti idėjas dėl skirtingo turinio, skirto skirtingoms auditorijoms. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite tris įtraukiančius socialinės žiniasklaidos įrašus apie [produktą/paslaugą/temą], kurie patiktų [tikslinei auditorijai]. Kiekvieną socialinių tinklų įrašą surašykite iki dviejų sakinių ir įtraukite promptą veikti apsilankyti [mūsų svetainėje]. (Dvyniai dokumentuose)

Taip pat turite sukurti socialinių tinklų įrašus, kad paskatintumėte registraciją į būsimą renginį, skirtą neseniai baigusiems absolventams. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite socialinių tinklų įrašą, reklamuojantį mūsų būsimą [įvykio pavadinimas]. Įtraukite dėmesį patraukiančią kalbą ir atitinkamas žymas su grotelėmis [auditorijai].

Naudojimo atvejis: sukurkite strateginį rinkodaros planą

Jūsų įmonė pristato naują programą. Jums reikia tvirto rinkodaros plano, bet norite, kad idėjos būtų pradėtos. Kalbatės su Gemini apsilankę gemini.google.com. Įvedate:

Kuriu naujos programos, kuri suteikia [funkcionalumą], rinkodaros planą. Mano tikslinė auditorija yra [audience]. Padėkite man sukurti planą, daugiausia dėmesio skiriant [rinkodaros kanalams]. Norėčiau, kad apimtumėte štai ką: konkurentų analizę, idealų rinkodaros kanalų derinį su pagrindimu, biudžeto rekomendacijas, pagrindines pranešimų idėjas ir siūlomą kampanijos laiko juostą su KPI.

Atsakymai iš pokalbio yra naudingi kuriant rinkodaros planą. Kol užbaigiate visas detales, turite gauti aukšto lygio informaciją savo BRO. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite el. laiško projektą BRO, nurodydami, kad iki [data] pateiksiu naujos programos paleidimo projekto strateginį rinkodaros planą ir į jį bus įtraukta santrauka, konkurencinės aplinkos apžvalga, geriausia rinkodara. kanalų ir tikslinių demografinių rodiklių visoms Pietų Amerikos rinkoms.

Promptas valdyti projektą

Kaip sudėtingų, nuolat besikeičiančių projektų vykdytojas, jūsų misija yra naršyti laiko juostoje, koordinuoti komandas ir užtikrinti, kad jūsų programos duos numatytą poveikį.

Šioje skiltyje supažindinama su Gemini, skirto Google Workspace, galia, padedančia išmokti promptavimo pagrindus ir optimizuoti projekto valdymo darbo eigą. Pasiruoškite suvokti efektyvumą, įžvalgą ir iniciatyvų problemų sprendimą, kuris padės pagerinti projekto rezultatus naudojant Gemini for Workspace.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Galite ir toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu, ir galite pakoreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Jūsų komanda ką tik užpildė naujos svetainės registracijos formą, o dabar turite sugeneruoti kai kuriuos naudotojo priėmimo testus (UAT). Norėdami pradėti juodraštį, apsilankykite gemini.google.com ir įveskite:

Sukurkite lentelę su 10 naudotojų priėmimo testų (UAT) paskutinei svetainės registracijos formai.

Manote, kad rezultatai yra naudingas atspirties taškas, todėl eksportuojate rezultatus į Google skaičiuoklę prieš rašydami el. laišką kolegai, vykdančiam UAT. Norite paaiškinti, ką jie turi daryti. Tęsiate pokalbį su Gemini adresu gemini.google.com. Įvedate:

Parašykite el. laišką [mano kolegai], kuris valdo šį UAT, ir paaiškinkite ką jie turi daryti toliau.redaguokite tiesiogiai prieš išsiųsdami pranešimą savo kolegai.

Užklausos dirbtiniam intelektui

Promptavimo vadovas

Projektų vadovas

Naudojimo atvejis: projekto būsenos ataskaita

Ką tik ilgai bendravote su visomis projekto suinteresuotosiomis šalimis, o dabar norite apibendrinti, kas buvo aptarta, ir toliau nurodyti priskirtus veiksmus. Google dokumente su susitikimo stenograma promtaujate Gemini dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite šio skambučio stenogramą trumpoje pastraipoje. Ženklų taškuose paryškinkite veiksmo elementus, priimtus sprendimus ir kiekvieno elemento savininkus pagal [skambučių nuorašą].

Turite atnaujinti savo vadovą, atsižvelgdami į veiklą po paskutinio skambučio. Norite sukurti šabloną, kaip pristatomi projekto būsenos atnaujinimai. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite projekto būsenos atnaujinimo el. pašto šabloną, kurį norite siųsti mano vadovui. Įtraukite skyrius su pagrindinių šios savaitės laimėjimų, bet kokių iššūkių ir svarbiausių kitos savaitės prioritetų santrauka.

Komanda ką tik pasiekė savo pagrindinius etapus visa savaite anksčiau. Tai buvo sudėtingas projektas, todėl jūs norite

suburti visus švęsti kartu. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite kvietimą komandos pietums, kad pasidžiaugtumėte projekto pažanga, ir nurodykite [data, laikas ir vieta]. Dėkokite jiems už sunkų darbą ir pripažinkite, kad tai buvo sudėtingas projektas.

Naudojimo atvejis: sukurkite projekto retrospektyvą

Jūs ką tik užbaigėte projektą, o jūsų vyresniųjų vadovų komandai reikia projekto retrospektyvos. Norėdami pradėti atsiliepimų rinkimo iš visos komandos procesą, atidarykite Google dokumentą ir paraginkite Dvynius Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Man reikia parašyti ataskaitą, kurioje būtų išsamiai aprašytos [projekto] sėkmės, nesėkmės ir pamokos. Sudarykite 20 klausimų sąrašą, kuris padės atlikti kelių komandų proceso tyrimą. Įtraukite klausimus, kad išsiaiškintumėte, kas veikė, o kas ne, konkrečius proceso gedimus, technines problemas, komunikacijos spragas ar kitus galimus veiksnius, prisidedančius prie problemos ar projekto sėkmės.

Dokumentuose pateikti klausimai, kuriuos pateikė Gemini, yra puiki pradžia. Jūs juos redaguojate prieš bendrindami Google dokumentą su komanda, kad jie pateiktų informaciją. Surinkę visų atsiliepimus Google dokumente, norite padėti struktūrizuoti ataskaitą. Dokumentuose promtaujate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite šį dokumentą dviejose pastraipose. Įtraukite aukšto lygio informaciją apie projekto tikslus, pagrindinius bendradarbius, projekto rezultatus ir visas pagrindines sėkmes ar nesėkmes.

Naudojimo atvejis: sukurkite problemų stebėjimo priemonę ir susijusius ryšius

Turite sukurti projekto problemų stebėjimo priemonę, kad galėtumėte sekti rizikas ir jas laiku išspręsti. Norite greitai sukurti šabloną, todėl atidarykite naują Google skaičiuoklę ir paraginkite Gemini Skaičiuoklėse pasirinkę Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Sukurkite skaičiuoklę, kad galėtumėte stebėti projekto problemas, įskaitant aprašymus, būseną, priskirtą savininką ir sprendimo veiksmus.

Prieš visiškai prasidėjus projektui, norite turėti standartizuotus komunikacijos šablonus. Pavyzdžiui, norite el. pašto adreso, kurį būtų galima naudoti iškilus problemai. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite el. pašto šabloną, kad praneštumėte, kai iškyla problema, ir įtraukite priežastis, sprendimus ir terminus, kaip ją išspręsti.

Jums patinka šablonas, kurį Gemini sukuria Dokumentuose, ir norite sukurti papildomą, šiek tiek kitokį el. pašto šabloną. Tame pačiame Google dokumente promtaujate Gemini dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Paruoškite suinteresuotajai šaliai skirtą el. pašto šabloną, kad išskleistumėte svarbią projekto problemą, nurodydami poveikį ir siūlomą sprendimą.

Pardavimai

Klientų supratimas viduje ir išorėje yra jūsų bilietas į sėkmę. Esate atsakingas už svarbių santykių palaikymą, pirkimo signalų iššifravimą, pritaikytų sprendimų kūrimą, duomenimis pagrįstus skambučius ir kt.

Gemini for Google Workspace gali padėti iš naujo apibrėžti produktyvumą ir skatinti prasmingus ryšius su klientais. Šiame skyriuje pateikiami praktiniai Promptai ir realaus naudojimo atvejai, sukurti specialiai jums ir jūsų komandai. Išmokę rašyti veiksmingus promptus pagerinsite produktyvumą ir supaprastinsite kasdienes užduotis, todėl turėsite daugiau laiko susitelkti į savo klientus naudojant Gemini for Workspace.

Pradžia

Pirmiausia peržiūrėkite bendruosius promptavimo rašymo patarimus 2 puslapyje ir šio vadovo pradžioje esančią skiltį 101 promptas.

Kiekvienas toliau pateiktas promptas pateikiamas kartu su scenariju, kuris įkvėps bendradarbiauti su Gemini for Workspace. Promptavimo iteracijos pavyzdys iliustruoja, kaip galite toliau rašyti promptus, remdamiesi pradiniu sugeneruotu atsakymu. Taip pat pateikiame pavyzdžių, kaip skirtingi pardavimo vaidmenys gali naudoti Gemini for Workspace. Galite koreguoti kiekvieną promptą, kad atliktumėte įprastas užduotis ir patobulintumėte sugeneruotą išvestį.

Promptavimo iteracijos pavyzdys

Esate paskyros vadovas ir ką tik buvote priskirtas naujam klientui. Jums reikia tyrimo asistento. Turėsite susipažinti su pagrindiniais paskyros kontaktais, kad pradėtumėte kurti pasitikėjimą tarp savo komandų, bet pirmiausia norite išsiųsti įvadinį el. laišką, kad atidarytumėte Gmail ir Gmail paragintumėte Gemini, pasirinkdami Padėkite man rašyti stiprus>. Įvedate:

Parašykite el. laišką [name], naujasis [title] adresu [company]. Pasveikinkite juos su nauju vaidmeniu. Pristatykite mane kaip jų kontaktinį tašką [įmonės pavadinimas]. Pakvieskite juos pietų kitą savaitę ir patikrinkite, ar jiems labiau patinka pirmadienis ar antradienis.

Tai yra naudingas pradžios taškas, bet jūs norite pabandyti gauti dar geresnį atsakymą. Spustelėsite Patikslinti > Formalizuokite.

Gmail: [generuoja patobulintus el. pašto pasiūlymus]

Esate patenkinti el. laišku, todėl spustelėkite Įterpti. Paskutinį kartą perskaitote pranešimą, tiesiogiai atliekate paskutinius nedidelius pakeitimus ir tada išsiunčiate pranešimą. Dabar norite sužinoti daugiau apie klientą ir jo pardavimą. Norėdami ištirti, apsilankykite adresu gemini.google.com ir įveskite:

Esu paskyros vadovas, atsakingas už naują paskyrą [kliento vardas]. Man reikia atlikti pradinį tyrimą.

Kokia yra [kliento] rinkos strategija?

Dvyniai suteikia jums naudingos informacijos, kad galėtumėte pradėti tyrinėti. Nusprendžiate tęsti savo tyrimą, pirmiausia sutelkdami dėmesį į naujienų pranešimus. Surenkate URL sąrašą ir įklijuojate juos į pokalbį su Gemini adresu gemini.google.com. Įvedate:

Apibendrinkite šiuos straipsnius. Pateikite pagrindines įžvalgas ir kontekstualizuokite, kodėl šie pranešimai yra svarbūs.

Dabar turite aiškią santrauką, kas buvo paskelbta, kodėl naujienos svarbios, ir papildomų įžvalgų. Tada norite geriau suprasti vykdomąjį asmenį, kuris bus jūsų pagrindinis kontaktinis asmuo. Rasite įrašytą interviu su vadovu. Įklijuojate YouTube URL į pokalbį su Gemini adresu gemini. google.com ir įvedate:

Apibendrinkite šį interviu ir papasakokite daugiau apie [vykdomąjį vardą]. Kas [vykdomajam] rūpi?

Dabar turite glaustą interviu santrauką. Tęskite pokalbį naudodami papildomas klausimo eilutes, kad susipažintumėte su savo pagrindiniu kontaktu ir paskyra. Jūs raginate:

Pasakykite man, kaip [įmonė] gali padėti [klientų įmonei] siekti savo tikslų.

Kai baigiate pokalbį, rezultatus eksportuojate į Google dokumentą. Atidarote Google dokumentą ir dokumentuose promtaujate Gemini. Įvedate:

Sukurkite [klientui] skirtą el. pašto juodraštį, paaiškindami, kodėl [jūsų įmonė] yra puikus partneris siekiant savo rinkos tikslų.

Promptavimo vadovas

Pardavimų vadovas

Naudojimo atvejis: plėtokite kliento santykius

Artėja jūsų metinė konferencija, kurioje dalyvaus daugelis svarbiausių jūsų klientų. Norite asmeniškai pakviesti juos į laimingą valandą, kurią rengiate. Taip pat norite įtraukti keletą potencialių klientų, kad jie galėtų užmegzti ryšius su esamais klientais. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite el. laišką, kviesdami žmones, besidominčius [focus area], į mūsų laimingąją valandą, kuri įvyks [data, laikas] [prekybos parodos renginyje]. Įtraukite, kad mes specializuojamės [focus area].

Dabar, kai įvykis baigėsi, norite susisiekti su klientais, kurie atvyko į laimingąją valandą. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite el. laiško juodraštį, kuriame padėkojote klientams už sugaištą laiką laimingosios valandos metu [data, laikas, vieta]. Užbaikite kvietimu tęsti pokalbius per ateinančias kelias savaites. Naudokite draugišką toną.

Renginio pabaigoje taip pat norite susisiekti su klientais, kurie dalyvavo praktiniuose demonstraciniuose seminaruose. Jie išbandė keletą naujų bendrovės produktų, o jų ankstyvi atsiliepimai yra svarbūs komandai. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini, Dokumentuose pasirinkdami Padėkite man parašyti. Įvedate:

Suraskite 10 klausimų juodraštį, kuriuos galėčiau panaudoti apklausdamas klientus apie jų naujausią patirtį naudojantis mūsų [produktu / paslauga]. Įtraukite klausimus, kad įvertintumėte, kiek naudingas [produktas], kas jiems patiko ir ką, jų nuomone, būtų galima patobulinti.

Naudojimo atvejis: palaikykite pardavimo komandą

Deja, dėl įmonės paslaugų iškilo regioninė problema. Turite susisiekti su visais savo komandos vadovais Pietryčių regione, kad nedelsiant pateiktumėte nurodymus, kaip aktyviai susisiekti su klientais. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Parašykite el. laiško juodraštį visiems Pietryčių regiono pardavimo klientams. Informuokite juos apie [problemas]. Patarkite jiems bendrauti su savo komandomis ir susisiekti su klientais ir pasiūlyti 20 % nuolaidą būsimam užsakymui kaip atsiprašymą.

Dabar turite išsiųsti el. laišką visiems regioninės komandos nariams, nes jie yra arčiausiai klientų atsiliepimų. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Paruoškite el. laišką regiono pardavimo atstovams apie skubų susitikimą, kuris turi įvykti kitą savaitę dėl [problemų]. Paprašykite jų nurodyti laisvumą pirmadienį arba antradienį.

Naudojimo atvejis: mokykite ir mokykite pardavimo komandą

Iš daugelio komandos narių girdėjote, kad jie nori daugiau mokymosi galimybių. Organizuojate pusės dienos mokymosi programą, kad palaikytumėte šį prašymą. Turite sukurti tvarkaraštį, kad atidarytumėte naują Google dokumentą ir paragintumėte Dvynius Dokumentuose pasirinkdami Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite pusės dienos edukacinio užsiėmimo apie mūsų naujausias technologijas [produktus] darbotvarkę pardavimo komandoms.

Įtraukite laiko produkto kūrimo komandai pristatyti ir skirkite laiko pietums.

Po komandos susitikimo norite pabrėžti visas įvairias mokymosi galimybes

komandai. Jums reikia būdo tai sutvarkyti, todėl atidarote Google skaičiuokles ir paraginate Gemini Skaičiuoklėse pasirinkę Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Sukurkite skaičiuoklę, kurioje būtų stebimi pardavėjams skirti internetiniai kursai. Įtraukite pagrindinės kurso temos, kainos, trukmės ir prioriteto lygio stulpelius.

Paskyros valdytojas ir paskyros vadovas Naudojimo atvejis: užmegzkite ryšius su klientais

Jūs ką tik puikiai skambinote su klientu ir dabar norite naudoti pastabas, kurias pasidarėte iš susitikimo Google dokumentuose, kad sukurtumėte el. laiško juodraštį klientui. Google dokumente su savo užrašais promtaujate Gemini dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Po pradinio pokalbio parašykite asmeninį el. laišką [klientui]. Apibendrinkite pagrindinius aptartus dalykus ir atsakykite į visus neišspręstus klausimus.

Paskyra ką tik priėmė vieną iš įmonės paslaugų pasiūlymų, todėl turite užtikrinti, kad jie jaustųsi palaikomi prisijungimo proceso metu. Norite kartą per savaitę pasitikrinti, kaip viskas vyksta, bet norite ištirti, kaip galėtų atrodyti el. laiškai. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate GeminiDokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite keturių el. pašto šablonų juodraštį, kad galėčiau kas savaitę patikrinti mano klientus, kai jie įsigijo mūsų naują [paslaugą]. Naudokite vieną vertės pasiūlymą (kaina, naudojimo paprastumas, sauga, pasiekiamumas ir tinkinimas) kaip pagrindinę kiekvieno el. laiško temą ir į kiekvieną pranešimą įtraukite [promptą veikti].

Naudojimo atvejis: pasiruoškite naujiems klientų skambučiams

Turite būsimą skambutį su galimu klientu. Tai visiškai naujas atvejis jums ir jums reikia pagalbos ruošiantis skambučiui. Jums reikia pagalbos atliekant pradinį tyrimą, todėl apsilankote adresu gemini.google.com ir įvedate:

Sukurkite tinkintą scenarijų, kuriuo galėčiau vadovautis per pardavimo pokalbį su potencialiu klientu. Skambutis vyks per vaizdo skambutį ir nustatytas trukti 30 minučių. Scenarijuje būtinai pridėkite: kaip [įterpti įmonės produktus/sprendimus] gali padėti išspręsti potencialaus kliento skausmingas vietas, kaip [įmonės] pristatymo sistema garantuoja sklandų ir savalaikį pristatymą, konkurencingas kainas ir nuolaidų lentelę bei erdvę. klientų nuorodai [kliento pramonės] pramonėje.

Dabar, kai atlikote pradinį tyrimą, savo išvadas eksportuojate į naują Google dokumentą. Atidarote Google dokumentą, kad galėtumėte tęsti darbą. Dabar norite sukurti pritaikytą žingsnį. Naudodami Google dokumentą su visais savo tyrimo užrašais, paraginkite Dvynius Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite [produkto pavadinimas] pakėlimo žingsnį ir įtraukite pagrindinius privalumus, konkurencinius skirtumus ir problemas, kurias išsprendžia [produkto pavadinimas].

Puikiai pradėjote savo lifto pristatymą ir trumpus pokalbius. Norite tai naudoti norėdami toliau numatyti, kaip gali vykti kliento skambutis. Jūs tęsite pasiruošimą susitikimui grįžę į gemini.google.com.

Jūs įvedate: turiu būsimą skambutį su galimu klientu. [Naudojimo atvejis] man yra naujas naudojimo atvejis, todėl man reikia pagalbos ruošiantis skambučiui. Išvardykite labiausiai tikėtinus prieštaravimus, kuriuos [klientas] gali turėti man per pardavimo pokalbį, ir pateikite pasiūlymus, kaip į juos atsakyti. Aš dirbu [įterpti pramonę] ir bandau parduoti [produktą]. Taip pat teikti idėjų, kaip tvarkyti prieštaravimus, ir pasiūlyti atsakymo būdus.

Verslo plėtros vadovas

Puoselėkite santykius, asmeninį bendravimą ir mąstymo lyderystę

Tikitės užmegzti gilesnius santykius su potencialiais klientais, su kuriais susipažinote verslo influencerių tinklo renginyje. Norite sukurti šabloną, kurį galite pritaikyti keliems kontaktams. Atidarote naują Google dokumentą ir promtaujate Gemini Dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite informavimo el. pašto šabloną, skirtą pramonės įtakos kūrėjams. Išreikškite dėkingumą, kad prisijungėme [renginyje], ir pasiūlykite bendradarbiavimo galimybių, pvz., [galimybės].

Sėkmingai pabendravę su potencialiais klientais, norite tęsti savo įkūrėjo minties lyderystės turinį, kuris jiems gali būti įdomus. Atidarote Google dokumentą su tinklaraščio įrašu ir promtaujate Gemini dokumentuose pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Apibendrinkite šio tinklaraščio turinį ženkleliais ir sukurkite tris idėjas tolesniems klausimams, kuriuos galiu paklausti savo klientų apie jų mintis.

Naudojimo atvejis: gener6te personal6lized klientas, pateikęs m6teri6ls

Prisijungėte prie kelių naujų pagrindinių paskyrų, o dabar norite asmeniškai padėkoti savo klientams ir užsiregistruoti, kad pamatytumėte, ar dar ką nors galite pateikti. Atidarote Gmail ir Gmail paraginate Gemini pasirinkę Padėkite man rašyti. Įvedate:

Sukurkite suasmenintą el. laišką [klientui] vieno mėnesio darbo su [įmone] metinių proga. Dėkojame jiems, kad esate klientai. Paklauskite jų, jei jie turi klausimų. Įtraukite informaciją apie [kitą produktą].

Taip pat norite šiems klientams nusiųsti dovaną ir pasveikinti su nauja partneryste. Atidarote Google skaičiuokles ir paraginate Gemini Skaičiuoklėse pasirinkę Padėkite man tvarkyti. Įvedate:

Pateikite man dovanų, kurias reikia siųsti naujiems klientams, kurių vertė mažesnė nei 200 USD ir kurios gali būti išsiųstos į biurus, sąrašą.

Spartaus rašymo lygis

Šis vadovas yra įkvėpimo šaltinis, tačiau Gemini for Google Workspace galimybės yra beveik neribotos. Išbandykite šiuos papildomus patarimus, kad patobulintumėte savo greito rašymo įgūdžius.

 • Suskaidyti Jei norite, kad Gemini for Workspace atliktų kelias susijusias užduotis, suskirstykite jas į atskirus promptus.
 • Suteikite apribojimų. Jei norite sukurti konkrečius rezultatus, į promptą įtraukite išsamią informaciją, pvz., simbolių skaičiaus apribojimus arba norimų generuoti parinkčių skaičių.
 • Priskirkite vaidmenį. Kad paskatintumėte kūrybiškumą, paskirkite vaidmenį. Tai galite padaryti pradėdami promptą tokia kalba: Esate pirmaujančios reklamos agentūros kūrybinio skyriaus vadovas…
 • Paklauskite Pokalbyje su Gemini adresu gemini.google.com pasakykite jam, kad teikiate jam projektą, įtraukite visą turimą informaciją ir viską, ką žinote, o tada apibūdinkite norimą išvestį. Tęskite pokalbį užduodami tokius klausimus: Kokių klausimų turite man, kurie padėtų jums pateikti geriausią rezultatą?
 • Apsvarstykite toną. Pritaikykite promptus pagal tikslinę auditoriją ir norimą turinio toną. Paprašykite konkretaus tono, pvz., oficialaus, neformalaus, techninio, kūrybinio ar atsitiktinio.
 • Pasakykite kitaip. Patikslinkite promptus, jei rezultatai neatitinka jūsų lūkesčių arba jei manote, kad yra vietos pasikartojantis peržiūros ir tobulinimo procesas dažnai duoda geresnių rezultatų.

Generatyvusis dirbtinis intelektas ir visos jo galimybės yra įdomios, bet vis dar nauja. Nors mūsų modeliai kasdien tobulėja, mūsų Promptai kartais gali būti nenuspėjami.

Prieš pradėdami naudoti Gemini for Workspace išvestį, peržiūrėkite ją, kad užtikrintumėte aiškumą, tinkamumą ir tikslumą. Ir, žinoma, svarbiausias dalykas, kurį reikia nepamiršti: generuojantis AI skirtas padėti žmonėms, bet galutinis rezultatas priklauso jums.

Šiame vadove pateikti promptų pavyzdžiai skirti iliustravimo tikslais.

Laimingo promptavimo!