prompt lietuviškai, vertimas į lietuvių kalbą – promptas

„Prompt“ yra anglų kalbos žodis, kuris dažnai naudojamas technologijų ir informatikos srityse. Lietuviškai šis terminas verčiamas kaip „promptas“.

Terminas „prompt“ gali turėti įvairių reikšmių, priklausomai nuo konteksto. Technologijose „prompt“ dažnai reiškia pranešimą ar signalą vartotojui, kad reikia įvesti duomenis. Tuo tarpu, lietuviškas vertimas „promptas“ taip pat gali būti suprastas plačiau, įskaitant ir skatinimo, patarimo ar net raginimo prasmes. Lietuvių kalboje „promptas“ gali būti naudojamas tiek technologinėse, tiek bendrovių valdymo srityse, pabrėžiant greitą ir tikslingą veiksmų vykdymą ar informacijos pateikimą. Įdomu, kad skirtingose kultūrose ir kalbose, terminų vertimai ir pritaikymai gali atskleisti unikalias semantikas ir kultūrinius niuansus, kurie yra svarbūs globaliame technologijų ir verslo pasaulyje.

Pvz. Vaizdų promptų kolekcija, kalbinių promptų biblioteka.

Kas yra promptai?

Promptas informacinių technologijų, ypač programavimo ir dirbtinio intelekto, kontekste yra terminas, apibūdinantis pradinę užduotį, instrukciją arba komandą, kurią pateikia vartotojas ar programuotojas algoritmui ar dirbtiniam intelektui.

Tai gali apimti tekstinius aprašymus ar komandos, kurios skatina ar nukreipia dirbtinį intelektą atlikti specifines užduotis. Promptai yra esminiai komponentai daugelyje dirbtinio intelekto sistemų, įskaitant pažangius kalbos modelius, pvz. ChatGPT.

Šie modeliai naudoja promptus kaip pagrindą teksto atsakymams generuoti arba įvairių operacijų, tokių kaip vaizdo sukūrimas, duomenų analizė ar sprendimų priėmimas, vykdymui. Promptų efektyvumas ir tikslus formavimas yra kritiškai svarbūs dirbtinio intelekto rezultatų tikslumui ir kokybei.

Vaizdų promptai ir kalbiniai promptai

Vaizdų ir kalbinių DI modelių promptai: Midjourney, Dall-E, Stable Diffusion, Leonardo AI promptai.

Prompt lietuviškai: Žodžio vertimas į lietuvių kalbą

Ką reiškia prompt lietuviškai: „Prompt“ yra anglų kalbos žodis, kuris dažnai naudojamas technologijų ir informatikos srityse.

prompt lietuviškai promptas

Žodžio prompt reikšmė ir vertimas: ką reiškia prompt lietuviškai?

Anglų kalba žodis „prompt” turi daugiau nei vieną reikšmę, priklausomai nuo konteksto, kuriame yra naudojamas. O verčiant šį žodį į lietuvių kalbą, variantų skaičius dar daugiau išauga, kadangi „prompt” gali atstovauti skirtingas kalbos dalis. Taigi ką reiškia prompt lietuviškai?

PROMPT, kaip daiktavardžio, galimi atitikmenys: promptas, sufleravimas, pasakinėjimas, užminimas, raginimas, mokėjimo terminas.

PROMPT, kaip veiksmažodžio, galimi atitikmenys: raginti, paskatinti, įteigti, įkvėpti, sukelti, sufleruoti, pasakinėti, paakinti, skatinti, promptauti.

PROMPT, kaip būdvardžio, galimi atitikmenys: greitas, skubus, skubrus, punktualus, tikslus, apmokėtas nedelsiant, pristatytas nedelsiant, guvus, rangus, mitrus.

PROMPT, kaip prieveiksmio, galimi atitikmenys: greitai, tiksliai, lygiai.

Vystantis dirbtiniam intelektui, „prompt” žodis įgavo dar vieną reikšmę. Lietuviškas jos atitikmuo būtų įvestis, raginimas, užklausa dirbtiniam intelektui. Kol kas (straipsnio parašymo datai) Valstybinė lietuvių kalbos komisija teikia rekomendacijas tik „prompt engineering” vertimui kaip dirbtinio intelekto užklausų inžinerija (žr. promptų inžinerija). Tuo tarpu viešojoje erdvėje jau įprasta girdėti sulietuvintą „prompt”, kuris skamba kaip promptas.   

Promptai ChatGPT ir Midjourney lietuvių kalba: žodynas

Žr. daugiau: ChatGPT lietuviškai