prompt lietuviškai, vertimas į lietuvių kalbą – promptas

„Prompt“ yra anglų kalbos žodis, kuris dažnai naudojamas technologijų ir informatikos srityse. Lietuviškai šis terminas verčiamas kaip „promptas“.

Terminas „prompt“ gali turėti įvairių reikšmių, priklausomai nuo konteksto. Technologijose „prompt“ dažnai reiškia pranešimą ar signalą vartotojui, kad reikia įvesti duomenis. Tuo tarpu, lietuviškas vertimas „promptas“ taip pat gali būti suprastas plačiau, įskaitant ir skatinimo, patarimo ar net raginimo prasmes. Lietuvių kalboje „promptas“ gali būti naudojamas tiek technologinėse, tiek bendrovių valdymo srityse, pabrėžiant greitą ir tikslingą veiksmų vykdymą ar informacijos pateikimą. Įdomu, kad skirtingose kultūrose ir kalbose, terminų vertimai ir pritaikymai gali atskleisti unikalias semantikas ir kultūrinius niuansus, kurie esti svarbūs globaliame technologijų ir verslo pasaulyje.

Prompt lietuviškai: Žodžio vertimas į lietuvių kalbą

„Prompt“ yra anglų kalbos žodis, kuris dažnai naudojamas technologijų ir informatikos srityse.

prompt lietuviškai promptas

Žodžio prompt reikšmė ir vertimas: ką reiškia prompt lietuviškai?

Anglų kalba žodis „prompt” turi daugiau nei vieną reikšmę, priklausomai nuo konteksto, kuriame yra naudojamas. O verčiant šį žodį į lietuvių kalbą, variantų skaičius dar daugiau išauga, kadangi „prompt” gali atstovauti skirtingas kalbos dalis.

PROMPT, kaip daiktavardžio, galimi atitikmenys: promptas, sufleravimas, pasakinėjimas, užminimas, raginimas, mokėjimo terminas.

PROMPT, kaip veiksmažodžio, galimi atitikmenys: raginti, paskatinti, įteigti, įkvėpti, sukelti, sufleruoti, pasakinėti, paakinti, skatinti, promptauti.

PROMPT, kaip būdvardžio, galimi atitikmenys: greitas, skubus, skubrus, punktualus, tikslus, apmokėtas nedelsiant, pristatytas nedelsiant, guvus, rangus, mitrus.

PROMPT, kaip prieveiksmio, galimi atitikmenys: greitai, tiksliai, lygiai.

Vystantis dirbtiniam intelektui, „prompt” žodis įgavo dar vieną reikšmę. Lietuviškas jos atitikmuo būtų įvestis, raginimas, užklausa dirbtiniam intelektui. Kol kas (straipsnio parašymo datai) Valstybinė lietuvių kalbos komisija teikia rekomendacijas tik „prompt engineering” vertimui kaip dirbtinio intelekto užklausų inžinerija (žr. promptų inžinerija). Tuo tarpu viešojoje erdvėje jau įprasta girdėti sulietuvintą „prompt”, kuris skamba kaip promptas.   

Promptai ChatGPT ir Midjourney lietuvių kalba: žodynas

Žr. daugiau: Kaip rašyti promptus