Kaip rašyti promptus?

Geri promptai, dar žinomi kaip AI „užklausos“ arba „raginimai“, yra neatsiejama sėkmės dirbant su dirbtinio intelekto sistemomis dalis. Būtent promptai lemia, kaip „ChatGPT“, „Bard“, „Midjourney“ ar kitas DI reaguoja į vartotojų užklausas. Taigi gerai parengti promptai stipriai įtakoja žmonių ir dirbtinio intelekto sąveikos efektyvumą. Štai keletas pagrindinių principų, padėsiančių pradiniame prompto kūrimo etape:

Aiškumas ir konkretumas

Įsitikinkite, kad promptas yra aiškus ir lengvai suprantamas. Venkite dviprasmybių ar bendrų frazių, kurios gali sukelti nesusipratimų.

Trumpai

Dirbtinis intelektas geriausiai reaguoja į trumpas ir tiesiogines instrukcijas. Venkite pernelyg didelių ir painių promptų.

Kontekstas

Kurdami promptą pateikite kontekstą, aplinkybes, kuriomis bus naudojamas dirbtinio intelekto atsakymas. Tai padės užtikrinti tikslesnius ir tinkamesnius rezultatus.

Kokybiški pavyzdžiai ir šablonai

Yra daug paruoštų promptų pavyzdžių ir šablonų, kuriuos galite naudoti kaip atskaitos tašką. Jie gali padėti greičiau ir efektyviau sukurti kokybišką užklausą ChatGPT ar kitam LLM (angl. Large language models, didelio masto kalbos modeliai).

Nuolatinis tobulėjimas

Technologijos nuolat tobulėja, atitinkamai net geriausius promptus reikia nuolat tobulinti.

Išbandykite ir mokykitės!