Pažvelkime atidžiau į Google Gemini Pro 1,5 savybes ir potencialą

Multimodalumas:

 • Vaizdo supratimas: Gemini Pro 1.5 gali analizuoti vaizdus ir vaizdo įrašus, apibūdinti objektus, scenas ir veiksmus, taip pat generuoti vaizdo antraštes. Tai leidžia modeliui atlikti tokias užduotis kaip vaizdo paieška, vaizdo klasifikavimas ir vaizdo turinio apibendrinimas.
 • Garsas ir kalbos atpažinimas: Modelis gali atpažinti kalbą iš garso įrašų, transkribuoti pokalbius ir generuoti sintetinę kalbą. Tai leidžia naudoti Gemini Pro 1.5 tokiuose projektuose kaip pokalbių robotai, virtualūs asistentai ir vertimo sistemos.

Patobulintas teksto apdorojimas:

 • Teksto generavimas: Gemini Pro 1.5 gali generuoti įvairius kūrybinius teksto formatus, tokius kaip eilėraščiai, kodas, scenarijai, muzikiniai kūriniai, el. laiškai, laiškai ir kt. Modelis taip pat gali generuoti realistiškus ir informatyvius pokalbių pokalbius.
 • Teksto vertimas: Modelis gali tiksliai versti kalbas, atsižvelgdamas į kontekstą ir niuansus. Tai leidžia efektyviai bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio.
 • Klausimų atsakymas: Gemini Pro 1,5 gali išsamiai atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, net jei jie yra atviri, sudėtingi ar keisti. Modelis gali pasiekti ir apdoroti informaciją iš įvairių šaltinių, kad pateiktų išsamius ir informatyvius atsakymus.

Papildomos savybės:

 • Paaiškinamas dirbtinis intelektas (XAI): Gemini Pro 1.5 palaiko XAI funkcijas, leidžiančias vartotojams suprasti, kaip modelis priima sprendimus. Tai skatina pasitikėjimą ir skaidrumą DI sistemose.
 • Suderinamumas su įvairiomis platformomis: Modelis gali būti integruotas su įvairiomis platformomis ir įrankiais, leidžiančias jį lengvai pritaikyti įvairioms programoms.

Google Gemini Pro 1.5 taikymai lietuviškai:

 • Kūrybinis turinio kūrimas: Modelis gali būti naudojamas įvairiems kūrybiniams teksto formatams, tokiems kaip eilėraščiai, kodas, scenarijai, muzikiniai kūriniai, el. laiškai, laiškai ir kt., kurti. Tai gali padėti rašytojams, menininkams ir muzikams kurti naujas idėjas ir išreikšti save naujais būdais.
 • Švietimas ir mokymasis: Gemini Pro 1.5 gali būti naudojamas individualizuoti mokymosi patirtį, kurti adaptyvias mokymosi medžiagas ir teikti studentams grįžtamąjį ryšį. Tai gali padėti pagerinti mokinių rezultatus ir padaryti mokymąsi įtraukiančiu bei įdomiu.
 • Klientų aptarnavimas: Modelis gali būti naudojamas pokalbių robotams kurti, kurie gali atsakyti į klientų klausimus, teikti palaikymą ir spręsti problemas. Tai gali padėti įmonėms pagerinti klientų aptarnavimo kokybę ir sumažinti išlaidas.
 • Moksliniai tyrimai: Gemini Pro 1,5 gali būti naudojamas įvairiems moksliniams ty tyrimams, įskaitant medicinos, biologijos ir fizikos sričių tyrimus. Modelis gali analizuoti didelius duomenų kiekius, ieškoti modelių ir generuoti hipotezes, kurios gali padėti mokslininkams daryti atradimus ir spręsti sudėtingas problemas.

Ateities perspektyvos:

Gemini Pro 1.5 išleidimas žymi reikšmingą žingsnį į priekį DI srityje. Modelio multimodalinis pobūdis ir patobulintos teksto apdorojimo galimybės atveria daugybę naujų galimybių DI taikymui. Tikėtina, kad pamatysime įvairių novatoriškų programų, sukurtų naudojant Gemini Pro 1.5, kurios paveiks daugelį pramonės šakų.

Gemini 1.5 Pro – Google dirbtinis intelektas

Google pristatė Gemini 1.5 Pro viešą peržiūrą daugiau nei 180 šalyse, įskaitant ir Lietuvą.

Google Gemini 1.5 Pro lietuviškai

Google pristatė Gemini 1.5 Pro viešą peržiūrą daugiau nei 180 šalyse, įskaitant ir Lietuvą. Šis atnaujinimas suteikia modeliui „ausis”. Dabar jis gali klausytis įkeltų garso failų ir apdoroti informaciją iš konferencijų įrašų ar vaizdo įrašų garso takelių be jokio rašytinio transkripto.

Google Gemini 1.5 Pro dabar gali girdėti

Google Next renginyje kompanija taip pat paskelbė, kad pirmą kartą viešam naudojimui per savo platformą dirbtinio intelekto programoms kurti Vertex AI bus prieinama ir Gemini 1.5 Pro. Šis modelis pirmą kartą buvo pristatytas vasario mėnesį.

Ši nauja Gemini Pro versija, kuri turėtų būti vidutinio galingumo modelis Gemini šeimoje, našumu jau lenkia didžiausią ir galingiausią Gemini Ultra modelį. Google teigimu, Gemini 1.5 Pro gali suprasti sudėtingus nurodymus ir nereikia papildomai derinimo.

Žr. daugiau: Google dirbtinis intelektas Gemini AI lietuviškai

Prieiga prie Gemini DI

Gemini 1.5 Pro kol kas negali naudotis asmenys neturintys prieigos prie Vertex AI ir AI Studio platformų. Šiuo metu dauguma žmonių naudoja Gemini kalbos modeliu per Gemini pokalbių robotą. Gemini Ultra „maitina” Gemini Advanced pokalbių robotą, kuris, nors ir galingas bei gebantis suprasti ilgesnes komandas, nėra toks greitas kaip Gemini Pro 1,5.

Gemini nėra vienintelis atnaujinamas didelis Google dirbtinio intelekto modelis. Teksto į vaizdą generavimo modelis Imagen 2, naudojamas Gemini vaizdo generavimo galimybėms, taip pat bus papildytas naujais įrankiais, leidžiančiu vartotojams pridėti arba pašalinti elementus iš vaizdų.

Google taip pat visose per Imagen modelius sukurtuose paveikslėliuose įdiegė savo skaitmeninio vandens ženklo kūrimo funkciją SynthID. SynthID vaizduose prideda žiūrovui nematomą vandens ženklą, nurodantį jo kilmę, kai jis peržiūrimas naudojant aptikimo įrankį.

Google Gemini 1.5 Pro funkcijos ir savybės

Daugelis naujų Imagen funkcijų, ypač inpainting ir outpainting, jau buvo prieinamos kituose teksto į vaizdą modeliuose, tokiuose kaip Stability AI’s Stable Cascade ir Getty’s Generative AI by iStock, nepamirštant ir naujesnių Samsung Galaxy telefonų, kur šios funkcijos pasiekiamos platesniam vartotojų ratui.

Google teigia, kad taip pat viešai pristato būdą, kaip savo dirbtinio intelekto atsakymus pagrįsti Google paieška, kad jie atsakytų į klausimus naujausia informacija. Tai nėra savaime suprantama su didelių kalbos modelių pateikiamais atsakymais; Google sąmoningai neleido Gemini atsakyti į klausimus, susijusius su 2024 m. JAV rinkimais.

Neseniai Gemini taip pat buvo kritikuotas už tai, kad generuoja nuotraukas su istoriškai netiksliais žmonėmis.