ChatGPT teksto apribojimai: simbolių, žodžių limitai

+370 613 70 574 info@promptas.lt ChatGPT, dirbtinio intelekto mokymai Lietuvoje

ChatGPT simbolių limitas: Kaip gauti ilgesnį tekstą jo atsakyme?

Taip, ChatGPT iš tikrųjų turi simbolių limitą savo atsakymuose. Jį galima apeiti, tačiau turėsite pasitelkti kūrybiškumo!

ChatGPT simbolių limitas: Kaip gauti ilgesnį tekstą jo atsakyme?
Skaityti toliau
ChatGPT lietuviškai: online ir nemokamai
ChatGPT lietuviškai: online ir nemokamai

Taip, ChatGPT iš tikrųjų turi simbolių limitą savo atsakymuose. Jį galima apeiti, tačiau turėsite pasitelkti kūrybiškumo!

Kas svarbiausia:

  • OpenAI nepateikė konkretaus ChatGPT simbolių ar žodžių limito, tačiau keli promptų inžinieriai pranešė, kad susidūrė su 4096 simbolių limitu. Tai maždaug atitinka 500 žodžių anglų ar lietuvių kalba.
  • Net jei pasieksite šią ribą, galite paprašyti pokalbių robotą tęsti pradinį atsakymą.
  • Toliau sužinokite daugiau apie ChatGPT ilgio apribojimus ir kaip juos apeiti.

Nesvarbu, ar bandote sugalvoti romano siužetą, ar parašyti paskutinės minutės el. laišką, ChatGPT greičiausiai gali jums padėti tai padaryti. Tačiau kas, jei jums reikia ilgo ir išsamaus atsakymo į savo užklausas?

Tai taip pat įmanoma, jei į savo promptą įtrauksite prašymą, tačiau galite pastebėti, kad pokalbių langelio išvestis bus generuojamas tik iki tam tikro taško… Taip nutinka, kai pasiekiate ChatGPT paslėptą simbolių arba žodžių limitą.

Šis apribojimas gal ir erzinantis, tačiau jo visiškai galima išvengti. Taigi šiame straipsnyje Calvin Wankhede pateiks savo įžvalgas apie ChatGPT simbolių ir žodžių limitus bei tai, ką galite padaryti, kad jų išvengtumėte. Taip pat aptarsime, kaip priversti pokalbių langelį rašyti ilgesnius atsakymus.

Ar turi ChatGPT simbolių limitą?

Taip, ChatGPT turi simbolių limitą, nors tai niekur oficialiai nėra dokumentuota. Tai panašu į ChatGPT 4 valandinį pokalbių limitą tuo, kad jį sunku numatyti. Deja, šių simbolių ir žodžių limitų negalite padidinti net su mokama ChatGPT Plus prenumerata.

Tačiau gera žinia ta, kad galite naudoti kūrybingus promptus, kad apeitumėte šį apribojimą ir iš pokalbių programos išgautumėte ilgesnius atsakymus.

Kalbant apie patį žodžių limitą, kai kurie naudotojai pastebėjo, kad ChatGPT kiekviename prompte gali apdoroti tik 4096 simbolius. Tas skaičius apima ir įvestį, tad jei jūsų pradinis promptas turėjo daug foninės informacijos, galbūt verčiau jį įveskite dalimis. ChatGPT gali įsiminti ir naudoti informaciją viso pokalbio metu, todėl visko nereikia sutalpinti į vieną promptą.

Chat GPT žodžių limitas priklauso nuo kalbos?

ChatGPT turi paslėptą simbolių limitą, tačiau tikrasis skaičius priklauso nuo kalbos sudėtingumo.

Vis dėlto gali pasitaikyti situacijų, kai pokalbių programa pasieks griežtą limitą, kol dar nebus pasiekta 4096 simbolių. Taip yra todėl, kad pagrindinis GPT kalbos modelis tekstą apdoroja kaip skaitinius tokenus. Be to, kiekvienas ChatGPT atsakymas taip pat turi savo tokenų limitą.

Paprastai tariant, paprastesnius angliškus žodžius galima pavaizduoti vienu tokenu, o sudėtingi ar lietuviški žodžiai gali užimti daugiau tokenų. Tai galite pamatyti naudodami OpenAI Tokenizer įrankį, kuris parodo, kiek tokenų yra tam tikrame tekste. Jei paprašysite ChatGPT parašyti kodą arba atsakyti mažiau paplitusia kalba, atsakymas užims daugiau tokenų.

Kas nutinka, jei pasieksite šį tokenų arba simbolių limitą? Pokalbių programa nustos atsakyti, galbūt net ir sakinio viduryje. Retais atvejais gali tekti paspausti atnaujinimo mygtuką, kad ChatGPT sugeneruotų naują atsakymą.

Kodėl ChatGPT turi žodžių ar simbolių limitą?

ChatGPT nėra vienintelis DI pokalbių robotas, tačiau jis yra vienas iš nedaugelio nemokamų.

Žinoma, tam yra rimta priežastis – kiekvieno atsakymo apdorojimas kainuoja daug pinigų. Kadangi ChatGPT remiasi sudėtingu dideliu kalbos modeliu, jam reikia didelių skaičiavimo galių, kad parašytų atsakymą.

Norint suprasti, kodėl DI pokalbių roboto naudojimas yra toks brangus, galima kalbos modelį įsivaizduoti kaip tarpusavyje sujungtą tinklą – panašų į mūsų smegenis. Kai paprašote pokalbių roboto sugeneruoti naują tekstą, jis turi logiškai prasminga seka sujungti žodžius. Tai yra kur kas sudėtingiau nei paprasta Google paieška, kuriai nereikia nuo nulio generuoti žmogiškos kalbos.

Chat GPT teksto kaina ir apribojimai

Kiekvieno ChatGPT atsakymo kaina yra gana didelė ir tik didėja priklausomai nuo ilgio. Reuters apskaičiavo, kad Google turėtų išleisti papildomus 6 milijardus dolerių, jei naudotų pokalbių robotą, kad pusei savo paieškos užklausų pateiktų 50 žodžių atsakymus. Tikriausiai dėl šios priežasties Google Gemini dar nėra integruota į visus paieškos rezultatus. Vis dėlto galite dalyvauti Google paieškos generavimo beta testavime, jei tik gyvenate JAV arba Indijoje.

Nežinia, kiek OpenAI išleidžia tam, kad ChatGPT veiktų, tačiau kaina auga atsižvelgiant į du veiksnius: išvesties ilgį ir sudėtingumą. Išvesties ilgį, kuris matuojamas žetonais, jau aptarėme ankstesniame skyriuje. Sudėtingumas tuo tarpu reiškia visus skirtingus veiksnius, kuriuos pokalbių robotas turi apsvarstyti prieš generuodamas kitą žodį.

Microsoft daug investavo į OpenAI ir tikėtina, kad per savo Azure duomenų centrus subsidijuoja kai kurias skaičiavimo išlaidas. Mainais Microsoft naudoja įmonės didelius kalbos modelius, kad „maitintų” savo Copilot pokalbių robotą.

Kai kurios ChatGPT alternatyvos gali likti nemokamomis dėl jose naudojamos reklamos. Nors pats ChatGPT 3.5 kol kas išlieka nemokamas, tai gali pasikeisti pasibaigus tyrimų peržiūros laikotarpiui.

Kaip apeiti ChatGPT simbolių limitą?

Pasiekus ChatGPT simbolių limitą nesijaudinkite – tinkamu pradiniu nurodymu ir tęstiniais klausimais galite jį apeiti. Štai keli patarimai, kuriuos galite išbandyti kitą kartą, kai reikės sugeneruoti ilgesnį atsakymą:

  1. Tęskite nebaigtą atsakymą: jei ChatGPT staiga nustoja generuoti tekstą dėl simbolių limito, tiesiog įveskite „Tęsti” kaip tęstinį nurodymą. Taip pat galite nurodyti paskutinį sakinį ir paprašyti pokalbių programos tęsti nuo tos vietos.
  2. Parašykite išsamesnį nurodymą: jei ChatGPT sugeneravo per mažai teksto ir nepasiekė simbolių limito, turėsite modifikuoti promptą. Tiesiog nurodykite norimą žodžių skaičių. Pavyzdys būtų „Parašyk 500 žodžių esė apie Žalgirio mūšį„. Tačiau negalite prašyti ChatGPT parašyti daugiau nei leidžia jo simbolių limitas.
  3. Suskirstykite tikslą į dalis: jei norite, kad ChatGPT parašytų išsamią esę, istoriją ar kodą, apsvarstykite galimybę užduotį suskirstyti į atskiras poskyrius ar skyrius. Tada galite paprašyti ChatGPT sugeneruoti juos po vieną. Pavyzdžiui, galite paprašyti įžangos į temą viename prompte, tada tęsti kiekvieną skyrių, kol pasieksite išvadą.
  4. Paprašykite plano: jei patys sunkiai suskaidote užduoties į mažesnes dalis, nepamirškite, kad galite paprašyti tai padaryti ir ChatGPT. Pirmame prompte pateikite numatytos esės ar istorijos pavadinimą kartu su bet kokia kita kontekstine informacija, kurią reikia įtraukti. Tada paprašykite pokalbių programos parašyti kiekvieną skyrių po vieną.
  5. Atkurkite atsakymą: jei ChatGPT „užšąla” nepasiekęs simbolių limito, spustelėkite atnaujinimo mygtuką ir bandykite dar kartą. Taip pat galite susidurti su šia problema, jei pokalbių programa aptinka prašymą, pažeidžiantį OpenAI turinio politiką.

    Susisiekite:
    Dirbtinio intelekto mokymų centras